800 TL PTT Hesaplarına Yatmaya Başladı! Ödemeler Verilecek

PTT üzerinden yapılan son dakika haber ile başvuru yapan kişilerin hesaplarına 800 TL nakit desteği yatacak. Bu verilen nakit desteği iki ayda bir PTT üzerinden ödenmeye devam edecek.

Ekonomi 08.06.2021 - 11:05 08.06.2021 - 11:08 Berkay Keskin

Merakla beklenen bu açıklamalar sonrasında, nakit destekleri hesaplara yatmaya başladı. Sizlerde hesaplarınızı kontrol edebilir ve 800 TL yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz.

Devlet özellikle pandemi döneminde oldukça fazla ödemeler yapmaya başladı. Bu destek ödemelerinden biriside zorunlu askerlik hizmetleri için askere giden ve muhtaç durumda olan er ve erbaşlar için verilen desteklerdir. Er ve erbaş olan, askere giden kişilerin ailelerine 12 ay boyunca 800 TL destek verilecek. Ayrıca verilecek olan bu destek ile birlikte kişinin 18 yaşından küçük çocuğu varsa, okul masrafları ve diğer masraflar için aylık 300 TL ödemeler yapılacak. Bu yardımlardan faydalanmak istiyorsanız da bazı şartlara uygun olmanız gerekiyor. Şimdi sizlere 800 TL ve 300 TL yardımları nasıl alabilirsiniz, şartları ile verelim...

Ödemeler PTT Hesabına Olacak

Sosyal devlet anlayışı ile, muhtaç durumda olan kişilere sürekli olarak sosyal yardımlar yapılmaktadır. Muhtaç durumda ve ihtiyaç sahibi olan ailelere devlet destekli verilen yardımlardan birisi de 800 TL ödeme yardımıdır. Aylık 400 TL olan ve iki ayda bir ödenen bu destekten faydalanmak isteyen kişiler, muhtaç durumda olması ve askere giden yakınının olması gerekmektedir. Eğer şartlara uygunsanız PTT üzerinden iki ayda bir 800 TL yardım alacaksınız. Askere giden kişinin eğer 18 yaşından küçük çocuğu da varsa, bu çocuğun giderleri içinde aylık 150 TL, iki ayda bir 300 TL olarak hesaplara yatacak. Tüm şartlara uygun olan kişinin ailesi iki ayda bir 1100 TL ödeme alacak.

Kimler Yararlanacak?

Zorunlu askerlik görevini yerine getiren er veya erbaşların, ekonomik sıkıntıları olması durumunda ailelerine devlet destek vermektedir. Bu desteklerden kişi evli ise eşi, değilse de muhtaç durumda olan anne veya babası yararlanabilecek. Başvuru yapacak olan kişilerin il ve ilçe belediyelerdeki sosyal yardımlaşma kurumlarına giderek başvuru yapması gerekmektedir Sosyal yardımlaşma da daha önce kaydı olan ve devlet destekleri alan kişiler, başvuru yaptıktan sonra değerlendirmeleri daha hızlı sürecektir. Başvuru yapacak olan kişiler, ilk defa bu yardımı alacaksa, muhtaçlık belgesi alması gerekmektedir. Bu belge için başvuru da sosyal yardımlaşma kurumuna yapılıyor. Sizlerde bu şekilde başvurunuzu yapabilirsiniz ve bu desteklerden yararlanabilirsiniz.

Muhtaç durumda olan ailelere verilen bir diğer yardım ise gıda yardımı olmaktadır. Askere giden yakını olan kişiler, bu yardımları almaları ile birlikte aylık gıda kolisi yardımları içinde başvuru yapabilirler. Muhtaç asker aylığı alan kişilerin ev adreslerine belediyeler tarafından yardım yapılacaktır. Ayrıca büyükşehir belediyelerinin yapmış olduğu askıda fatura uygulamalarına katılarak, bu yardımlardan da faydalanarak fatura desteği alabileceksiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@