810 TL taksitle ucuz ev satışı başlıyor! Dar gelirli vatandaşlardan talep patlaması yaşandı, başvurular dolmak üzere!

810 TL taksitle ucuz ev satışı başlıyor! Dar gelirli vatandaşlardan talep patlaması yaşandı, başvurular dolmak üzere! Başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Ekonomi 03.08.2021 - 11:33 03.08.2021 - 11:33 Volkan Arık

810 TL taksitle ucuz ev satışı başlıyor! Dar gelirli vatandaşlardan talep patlaması yaşandı, başvurular dolmak üzere! Dar gelirli, ekonomik sıkıntı içinde olan ve başını sokacak bir eve sahip olmak isteyen vatandaşlara güzel haber TOKİ’den geldi. Artık aylık çok ucuz taksitler ödeyerek ev almak mümkün. Yapmanız gereken tek şey ise TOKİ’ye başvuru yapmak. Peşinat ödemeden, kredi çekmeden, faiz ödemeden ev sahibi olmak istiyorsanız, hemen TOKİ tarafından sağlanan bu imkanı değerlendirin. Haberdar olan binlerce vatandaş başvuru işlemlerine başladı ve şimdiden talep patlaması yaşandı. İşte 810 TL taksitle ucuz ev satışı başvuru şartları ve detaylar…

Binlerce vatandaşa müjdeli haber TOKİ’den geldi. Ucuz ev satışı yapmaya hazırlanan TOKİ, şimdiden başvuru işlemlerini başlattı. Resmi açıklamaya göre vatandaşlar bu kampanya sayesinde sadece kira öder gibi ev sahibi olacak. TOKİ bu kampanyayı yapımı tamamlanan konutlar için başlattı. Hemen siz de başvuru yaparak ev sahibi olabilir, evinizi teslim alarak kira öder gibi kendi evinizin taksitlerini ödemeye başlayabilirsiniz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyetlerine devam eden TOKİ, başvuru yapanlar arasından çekilecek olan kuralar ile çok kısa süre içerisinde konutları teslim edecek. Peki TOKİ ucuz konut başvurusu nasıl yapılır? TOKİ kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

810-tl-taksitle-ucuz-ev-satisi-basliyor-dar-gelirli-vatandaslardan-talep-patlamasi-yasandi-basvu-1

TOKİ UCUZ KONUT SATIŞI NASIL YAPILIYOR?

TOKİ ucuz konut satışı yaparken, açık arttırma ve kuralı satış sistemini kullanıyor. Dar gelirli ailelerin ev sahibi olabilmesi için TOKİ tarafından her ay yeni uyurular yapılıyor. Peşinat ödemek ya da ödememek ise tamamen vatandaşların tercihine kalıyor. Yani isterseniz bir miktar peşinat ödeyerek, isterseniz de hiç peşinat ödemeden TOKİ’den ev satın almak mümkün. 

810-tl-taksitle-ucuz-ev-satisi-basliyor-dar-gelirli-vatandaslardan-talep-patlamasi-yasandi-basvu-2

TOKİ AĞUSTOS AYI KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

TOKİ Ağustos ayı için kampanyalarını peş peşe duyurmaya başladı. Bugünden itibaren Türkiye’nin dört bir yanında konut satışları ve kura çekimi başlıyor. Hemen siz de TOKİ’nin resmi internet sayfasını ziyaret ederek hangi illerde konut satışlarının başladığını görebilirsiniz. TOKİ ucuz konut başvuru işlemlerini kendi bulunduğunuz ilde ya da Türkiye’nin dört bir yanında yapabilirsiniz.

810-tl-taksitle-ucuz-ev-satisi-basliyor-dar-gelirli-vatandaslardan-talep-patlamasi-yasandi-basvu-3

TOKİ UCUZ KONUT BAŞVURU ŞARTLARI

TOKİ’den ucuz konut satın almak isteyen vatandaşlar başvuru şartlarını karşılamaları durumunda anında başvuru yapıp, kura çekilişine katılabiliyor. TOKİ başvuru şartları ise şöyle;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

25 yaşından büyük olmak

İkametinin konutun yapılacağı ilde olması

Toki konutu yapılacak il ve bölgede 1 yıldan uzun süredir yaşıyor olmak

Şehit ailelerinde, harp malulleri, dullar ve yetimlerde en az 3 yıldır ikamet ediyor olmak

Toki'den daha önce ev satın almamış olmak

Başvuru yapacak kişinin kendisine, çocuklarına ya da eşine ait konutun olmaması (bağ, bahçe vs. hariç)

Hane halkının toptan gelirinin 5500 üzerinde olmaması

Toki'nin İstanbul'da yapılacak olması durumunda toplam gelirin 6000 üzerinde olmaması

Aynı aileden birden fazla kişinin başvuru yapmamış olması

Bu şartları taşıyan kişiler kendilerinden talep edilen başvuru belgeleriyle belirlenen banka şubelerinden ya da e-devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

810-tl-taksitle-ucuz-ev-satisi-basliyor-dar-gelirli-vatandaslardan-talep-patlamasi-yasandi-basvu-4

E-DEVLET TOKİ EV BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

TOKİ ev başvurusu e-Devlet üzerinden de yapılabiliyor. Başvuru işlemlerini tamamlamak için e-devlet şifrenizle giriş yapın ve ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sekmesine tıklayın. Burada karşınıza çıkacak olan formu doldurarak, bulunduğunuz şehirde TOKİ konutları için başvuru işlemlerini hemen tamamlayabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@