Son dönemde ve özellikle yaz aylarında gemilerde çalışacak personellere oldukça fazla ihtiyaç duyuluyor. Bu bağlamda 8500 TL ile 19 500 TL maaş ile vasıflı/vasıfsız gemi personeli alım ilanları açıklanmış durumda. Haberimizde başvuru şartlarını ve tüm detaylarını verdik.

8500 TL ile 19 500 TL maaş ile vasıflı/vasıfsız gemi personeli alım ilanları açıklandı! İşte başvuru şartları... Yaz ayının gelmesiyle beraber gemilerde çalışacak olan vasıflı ve vasıfsız personel ihtiyacı had safaya çıktı. Sahibinden.com'da verilen ilanlarla gemi personelleri alınacak. Gemi personelleri yetiştirilmek üzere de alınacak. 81 ilden verilen ilanlarda kadın,erkek, vasıflı, vasıfsız bütün personellerin müracaatlarının değerlendirileceği açıklandı. Sabıka kaydınız yoksa ve en az ilköğretim mezunu iseniz alakalı telefonlarimizdan bilgi alabilirsiniz.

8500 TL ile 19 500 TL maaş ile vasıflı/vasıfsız gemi personeli alımı şartları 

Dolgun Maaş

Mesai ücreti ek olarak veriliyor

İkramiye var 

Ssk sigorta yatıyor

Prim veriliyor

Sefer başi primler var 

Yemek var

Kalacak yer var 

6 ayda 1 maaş ikramiye de cabası 

İstenen beceri ve uzmanlıklar neler? 

T.c vatandaşı olmak

Vasıflı/vasıfsız

En az ilköğretim mezunu

Seyahat engeli olmayan

Denizlerde kariyer hedefleyen

17 ile 65 yaş arası personel alımı yapılacaktır.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Kaptan 

Bir geminin sevk ve idaresinden tam sorumlu olan en yetkili amir sıfatına sahip olan gemi adamı olup aynı zamanda hukuken de şirketi gemi personeline ve üçüncü taraflara karşı temsil eden kişi.

Birinci Zabit

Geminin emniyetli yükleme/taşıma/tahliye operasyonlarından Gemi Kaptanı’na sorumludur. ISPS Kodu gereğince gemide bulunması gereken ‘Gemi Güvenlik Zabiti’, Çöp Yönetimi gereği ‘Çevre Kontrol Zabiti’ ve geminin Disiplin Amiridir. Köprü üstünde 04:00-08:00 ve 16:00-20:00 seyir vardiyası tutar. Her sabah mesaiden önce Güverte Reisine yapılacak işleri verir; raspa, boya, yağlama ve bakım tutum gibi. Demir ve yanaşma manevrasında baş tarafta personelin emniyetli çalışmasını denetler ve köprü üstüyle iletişimi sağlar.

112 çağrı merkezi personel alımı 2022! İçişleri Bakanlığı en az lise mezunu 112 çağrı merkezi personel alımı şartları 112 çağrı merkezi personel alımı 2022! İçişleri Bakanlığı en az lise mezunu 112 çağrı merkezi personel alımı şartları

İkinci Zabit 

Geminin bir limandan bir başka limana emniyetli bir şekilde gideceği rotayı Gemi Kaptanı talimatına göre çizer. Bu rotayı belirlerken faydalanılan kitap ve haritaları günceller. Gemide bulunan revirdeki ilaç ve donanımların kontrolünü yapar, süresi biten varsa isteğini yapar. Gemi personelinin başına kazalarda ilk müdahaleyi yapar. Liman evraklarını hazırlar. Personelin gümrüksüz sigara ve içki aldığı büfenin (slop chest) hesaplarını tutar. Köprü üstünde 12:00-16:00 ve 00:00-04:00 seyir vardiyası tutar. Limandayken, Birinci Zabit’e operasyonlarda yardım eder.

Üçüncü Zabit 

Geminin en tecrübesiz zabitidir(istisnai durumlarda en tecrübelisi bile olabilir). Bu yüzden 08:00-12:00 ve 20:00-00:00 yani, Gemi Kaptan’nın ayakta olduğu saatlerde seyir vardiyasını tutar. Gemide bulunan emniyet sistemlerinin (filikalar, yangın söndürücüler, yangın alarmları…) kontrollerini yapar, saptadığı arızaları Gemi Kaptanı’na rapor eder. Gemi personelinin acil durumlara hazırlıklı olması için yapılan eğitim ve talimlerin kaydını tutar. Limandayken, Birinci Zabite operasyonlarda yardım eder.

Baş Makinist-Mühendis 

Gemi makinelerinden (ana, yardımcı) Kaptan’a karşı sorumlu kişidir. Buzlukların düzgün çalıştığının kontrolünü yapar. Dümen sisteminin verimli çalışmasını, onarımı ve bakımından sorumludur. Gemi Kaptanına karşı emniyet payı dahil edilerek gelecek yakıt alma limanına kadar yetecek yakıtın bulundurulmasından sorumludur. Yakıt Defterini tutar.

İkinci Makinist-Mühendis

Ana makinelerin, yardımcı makinelerin, kazanların, güverte makinelerinin (vinçler, ırgatlar), havalandırma fanlarının, bütün gemide elektrik tesisatı ve aydınlatma sistemi dahil tüm elektrik cihazlarının bakım ve onarımından Baş Makinist’e karşı sorumludur. Ayrıca filika motorlarının, air condition ünitelerinin iyi ve çalışır durumda olmalarını sağlar.

Üçüncü Makinist-Mühendis

Hava kompresörleri ile seperatörlerin rutin bakım tutum işleri ile alıştırma işlemlerini (ana makine ve jeneratör enjektörleri, safety ve starting valfları, kompresör valf plate’leri vs.) yapar. Filika motorları, acil durum dizel jeneratörü ile yangın pompasının her an çalışır durumda tutmak. Kazan sularının testi ile kazanların bakım/tutumundan sorumludur.

Dördüncü Makinist-Mühendis

En tecrübesiz makinisttir. Sintine ve balast pompaları ile bunlara ait valfların bakımını yapar. Makine dairesindeki yangın söndürme teçhizatı, cihaz ile aparatları her an kullanıma hazır bulundurur. Makinelerin yağ ve yakıt harcamalarını hesaplayarak kaydeder, gemiye gelen yedek parça ve malzemelerin teslim alımı ile sayımını yapar. Yakıt alımında iskandil alarak yakıtın taşmasını önler.

Elektrik Zabiti 

Geminin bütün elektrik tesisatını ve techizatını, dinamo, alternör, konvertör, ışıklandırma devreleri, elektrikli güç kaynakları, tüm elektrik ve elektronik otomasyon ve bunların alarmları, acil durum alarmları, seyir fenerlerinin, normal ve acil aydınlatmalarının her an çalışır durumda tutmak. Geminin limana giriş ve çıkış öncesi kreyn, vinç ve ırgatların kontrolünü yapar. Gemide bulunan Acil GMDSS, Genel Alarm ve filika motorlarının akülerinin şarjlarını kontrol eder. Yanaşma ve kalkış manevralarında oluşabilecek elektrik arızalarına müdehale için, makine dairesinde bulunur.

Güverte Reisi 

Güverte personeli arasında en tecrübeli ve genelde en yaşlı gemicidir. Güverte ve güverte personelinden Birinci Zabite karşı sorumludur. Birinci Zabitin verdiği işleri personele uygun olarak dağıtır. Gemi çöpünün türüne göre ayrılmasında Birinci Zabite yardım eder. Demirlerken ırgatın başında Birinci Zabite yardım eder. Limanda ve seyirde 08:00-17:00 arasında çalışır.

Usta gemici – Gemici

Güverte Reisinin verdiği; raspa ve boya işini yapmak, halat işleri, manevraları, güverte yıkamak, vinçleri ve her türlü güverte donanımlarını yağlamak, yedek parçalarını, makara ile halatlarını değiştirmek, ambarları ve sintinelerini süpürmek, gelen malzemeleri portuç, mağazalar ve kumanyalıklara taşımak, güvertedeki ırgat, vinç, kreyn motorlarını çalıştırmak ve kullanmak, zincirlik, ambarlar, tanklar, portuçlar, su ve balast tanklarının raspa ve boyası ile temizliklerini yapmak, kılavuz çarmıhını atmak, toplamak bakım tutumunu yapmak, borda ve sürme iskelelerin bakım tutumu ve donanımı ile netasını yapar.

Makine Lostromosu

İkinci Makinistin verdiği işleri yağcılara uygun olarak dağıtır. Seyir ve limanda 0800 – 1700 arasında çalışır. Tüm makine dairesi sintinelerinin temiz bulundurulmasını sağlar, gerekli yerlerin raspa, boya ve yağlama işlerini yapmak.

Fiter

Yeni yapım gemilerde bulundurulmazlar. Daha çok yaşlı ve kondisyonu düşük gemilerde bulunurlar. Makine Lostromosu tarafından verilen torna, tesviye ve kaynak, boru işlerini yapar. Her türlü onarım işlerinde çalışır, gemi atölyesinin temiz olmasını sağlar. Güvertede, donanımlarda ve tanklar ile ambarlarda çıkacak kaynak, boru gibi tamir ve yenileme işlerini uygun biçimde yapar.

Usta Yağcı – Yağcı

En önemli görevleri limanda ve seyirde makine dairesinde vardiya tutmaktır. Vardiyasında makineleri temizlemek, yağlamak, çalışan makinelerin sıcaklık ve basınçlarını kontrol etmek, skavenç mahallerini ve manifoldları temizlemek, gemiye gelen makine malzemelerini taşımak, yerleştirmektir.

Aşçıbaşı

Elde bulunan malzemeleri en iyi şekilde kullanarak gemi personelinin yemeğini pişirir. Uzak yol çalışan gemilerde ekmek de pişirirler. Yemek yaparken kullandığı kazan ve kapları da kendisi yıkar. Sefer durumuna göre kumanya ve malzemenin temin edilmesi için liste çıkarır ve Birinci Zabite verir.

Kamarot

Zabitan sınıfının yemek servislerini yapar. Bulaşıkları yıkar. Her gün saat 10:00 ve 15:00’da çayı hazırlar ve servis yapar. Sabah kahvaltı servisini hazırlar. Personel ve Zabitan yemek salonlarının temizliğini yapar. Gemi Kaptanı’nın kamarasını temizler. Gemi revirini, ofislerini ve bu bölümlerdeki tuvalet ve banyoları, kumanyalıkları temizler ve her zaman temiz tutar. Buzdolaplarını temizlemek, defroz etmek, büfe ve salonların tozunu almak, temizlemek, gelen kumanya ve malzemeleri yerlerine taşımak ve yerleştirmektir. 

HABERİMİZN BU KISMI  denizcilikbilgileri internet sitesinden alınmıştır. 

KAYNAK: ilan365.net