Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli olarak ödenen evde bakım maaşı bu ay zamlı olarak hesaplara geçecek. Temmuz ayında gelen zamla birlikte yükselen evde bakım maaşını almak için gün sayan vatandaşlar Kurban Bayramı öncesinde evde bakım maaşı ödemeleri yatacak mı sorusunun yanıtını merak ediyor. Peki 9 Temmuz 2021 evde bakım maaşı yatan iller tam liste belli oldu mu? evde bakım maaşı Kurban Bayramı öncesi yatar mı 2021? Temmuz ayı evde bakım maaşı ödemeleri ve detaylar haberimizde…

Evde bakıma muhtaç, hasta, yaşlı ve engelli kişilerin ailelerinden koparılması adına her ay düzenli olarak ödenen Evde bakım maaşları için bu ay zam ayıydı. Temmuz ayının ilk günlerinde Türkiye İstatistik Kurumu tarafından enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte evde bakım maaşı temmuz zammı da netleşti. Hak sahipleri şimdi Kurban Bayramı öncesinde evde bakım maaşı yatacak mı sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Peki 9 Temmuz 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu? Temmuz 2021 evde bakım maaşı ödemeleri başladı mı?

9-temmuz-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-tam-liste-temmuz-ayi-zamli-evde-bakim-maasi-odemeleri

9 Temmuz 2021 evde bakım maaşı yatan iller yeni liste

Evde bakım maaşı alan vatandaşlar tarafından sabah saatlerinden bu yana 9 Temmuz 2021 evde bakım maaşı yatan iller yeni liste merak ediliyor ve arama motorunda araştırılıyor. Temmuz ayı evde bakım maaşı ödemeleri için geri sayım başladı ancak ödemeler 15 Temmuz tarihinden itibaren yapılacak. Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların evde bakım maaşı beklentileri vardı fakat henüz bu konuda bir açıklama yapılmadı.

Temmuz ayı evde bakım maaşı ne zaman yatacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı takvimine göre Temmuz evde bakım maaşı ödemeleri 15 Temmuz tarihinde başlayacak ve 30 Temmuz 2021 tarihinde sona erecek. Kurban bayramının yakın olması nedeniyle vatandaşlar ödemelerin öne çekileceğini düşünüyordu Ancak şu an için bakanlık bu yönde Bir açıklamada bulunmadı.

9-temmuz-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-tam-liste-temmuz-ayi-zamli-evde-bakim-maasi-odemeleri-2

2021 zamlı evde bakım maaşı ne kadar, kaç TL?

2021 zamlı evde bakım maaşı Geçtiğimiz günlerde Türkiye İstatistik Kurumu tarafından enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte netleşti. Evde bakım ücretleri Temmuz 2021’den itibaren 1798 TL olarak ödenecek. 2021 yılı sonuna kadar ödemeler bu şekilde yapılırken Ocak ayında yeniden enflasyon oranı doğrultusunda zam gelecek.

9-temmuz-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-tam-liste-temmuz-ayi-zamli-evde-bakim-maasi-odemeleri-3

Evde bakım maaşı sorgulama ekranı

Evde bakım maaşı Birgül evde bakım parası ve evde bakım ücreti adı altında ödenen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilere sağladığı bu hak e-devlet üzerinden sorgulanabiliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı e-devlet sekmesi altında sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.