2022 model Tofaş Şahin yeni hatlarıyla satışa çıkacak iddiası gündeme bomba gibi düştü. Tofaş Şahin'in ülkemizde oldukça fanı bulunuyor. Peki Tofaş Şahin 2022 model özellikleri ve Tofaş Şahin 2022 fiyatı kaç para olacak? İşte detaylar haberimizde

90'ların efsanesi geliyor! 2022 model Tofaş Şahin yeni hatlarıyla satışa çıkacak! İşte 2022 Tofas Şahin fiyatı!... Türkiye’de en önemli efsane arabalar arasında olan Tofaş Şahin, Şahin severleri yine mest edecek. Bilindiği ülkemizde en çok satan modellerden olan Tofaş'ın efsane modeli üretimini durdurmuştu. 2. el piyasasında ise hala hatırı sayılır miktarlar ödeyerek bu arabayı alabilirsiniz. Bu kapsamda Tofaş severleri bayram ettirecek haber geldi. Efsane araba Tofaş 2022 modeliyle Türkiye’de satışa sunulacak.

Tofaş severlerin yıllardır beklediği haberf gelmiş olabilir. 2022 model Tofaş'lar bu sene içinde satışa çıkabilir. Google'da en fazla sorgulanan sorular arasında 2022 model Tofaş Şahin satılacak mı sorusu var. Tofaş herkesin bildiği gibi yedek parça tedariki ve fiyatları yönünde oldukça uygun bir araç. Kartal, Doğan ve Şahin modelleriyle Türkiye’de bir dönemin  en efsane araçlarında olan Tofaş yeni modeliyle görücüye çıkmak için gün sayıyor. 

Emekliye Müjde: Son dakika açıklaması ile ödemeler 8100 TL'ye yükseltildi! Emekliye Müjde: Son dakika açıklaması ile ödemeler 8100 TL'ye yükseltildi!

Tofaş Şahin 2022 model özellikleri 

Afrika'da yer alan Etiyopya'da üretilecek olan 2022 model Tofaş Şahin'in motorları artık elektrikli olacak. Ayrıca eski kasa Şahin'lerden farklı olarak tek parça şase kullanılacak. Tofaş Şahin’i Türkiye’den sonra en çok tercih eden ülke Mısır olmuştu. 

Tofaş Şahin 2022 fiyatı kaç para olacak?

Yeni Tofaş Şahin fiyatının 12 bin Euro olacağı iddia edildi.  TL ile hesaplama yaparsak, 250 bin Türk lirasına geliyor. ÖTV ve KDV ücretleri de ham fiyatın üstüne bindiği taktirde yeni Tofaş Şahin'in fiyatı 350 bin Türk lirasını aşmış olacak. Elektrikli bir otomobil olacağı hesaba katıldığında fiyatının gayet uygun olduğu görülebilir. 

KAYNAK: ilan365.net