İstanbul Esenler’de Fevziçakmak Mahallesi Atışalanı Caddesi üzerindeki A101 zincir marketin deposunda 17 Haziran'da çıkan yangında bir işçi hayatını kaybetmişti.

Mağazanın açılış saatinden önce işyerine gelen Muhammet Ali Yaşar (26), üstünü değiştirdikten sonra depoda uzanmış, Yaşar'ın uyuyakaldığı sırada ise mağazanın deposunda elektrik kontağından yangın çıkmıştı.

Dumanları gören çevredeki esnaf durumu itfaiyeye bildirmesi ve ihbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale ettiği sırada, gelen başka bir çalışan yangına müdahale etmeye çalışırken yaralanmış ve o sırada da ekiiplere içeride bir kişinin bulunduğu bilgisini vermişti.

Bunun üzerine bodrum katını kontrol eden itfaiye ekipleri bir işçinin hareketsiz yattığını fark etmiş ancak daha sonra sağlık ekipleri yaptığı kontrolde 26 yaşındaki Muhammet Ali Yaşar'ın dumandan zehirlenerek hayatını kaybettiğini belirlemişlerdi.

Yaşanan olay bugün sosyal medyada " ESENLER A101'DEKİ YANGININ GERÇEĞİNİ İŞÇİLERDEN DİNLEYİN • Yasak olmasına rağmen mağaza tek başına açtırıldı • Yangın çıkışı kapalıydı • Elektrik panoları arızalıydı Herkesi Muhammet Ali Yaşar için #HesapVerA101 demeye davet ediyoruz!" yorumları ile gündem oldu.

Ümit Özdağ'ın Hedef Gösterdiği Şule Aydın Kimdir? Perde Arkası Nedir? Ne Dedi? Ne Yorumlar Yapıldı? Ümit Özdağ'ın Hedef Gösterdiği Şule Aydın Kimdir? Perde Arkası Nedir? Ne Dedi? Ne Yorumlar Yapıldı?

Resim