A101’in sahibi kim? Türkiye'nin en büyük market zincirlerinden olan A101 in sahibi herkes tarafından merak ediliyor. Peki, A101 kimin? Turgut Aydın kimdir, eşi kim?

A101 in sahibi kim? A101 market kimin? Türkiye'nin en büyük market zincirlerinden biri olan A101 marketin sahibi gündemde sıklıkla merak edilen isimler arasında yer alıyor. Türkiye genelinde binlerce şubesi bulunan ve ekonomik fiyatları nedeniyle tüketiciler tarafından da çok tercih edilen A101 marketin sahibi tanıdık bir isim çıktı. Peki A101 marketin sahibi Turgut Aydın kimdir, eşi kim?

A101 marketin sahibi kim? A101 kimin?

Türkiye’nin en büyük perakende satış marketleri arasında yer alan A101 marketin sahibi vatandaşlar tarafından çok sık merak ediliyor. Şubesi bulunan A101 market kimin sorusunun yanıtı her gün gündemde en çok araştırılanlar arasında bulunuyor. A101 marketin sahibi Turgut Aydın’dır. Aynı zamanda A101 marketin çok sayıda orta bulunmaktadır. 1995 yılında hizmete açılan market kısa süre içerisinde Büyümüş ve Türkiye'nin her yerine binlerce şube acıkmıştır.

a101in-sahibi-kim-turgut-aydin-kimdir-esi-kim-2

Gözden kaçırmayın

En Sonunda Kürsüden de Söylendi: "Ülke Elden Gidiyor!" Ve CHP Halka İndi... En Sonunda Kürsüden de Söylendi: "Ülke Elden Gidiyor!" Ve CHP Halka İndi...

A101 marketin şube ve mağaza sayısı kaç?

Türkiye’nin en büyük market zincirlerinden biri olan A101 market hemen hemen her ilde Ve ilçede faaliyet göstermektedir. 2020 yılının sonunda A101 marketin toplam mağaza ve şube sayısı 10 binin üzerine çıkmıştır. A101 market %100 yerli sermayeli olarak kurulurken Türkiye'nin en yaygın Market zinciri olmanın yanında 60000 çalışanı ve 600'ün üzerinde tedarikçisi ile önce şirketler arasında da bulunmaktadır.

A101’in sahibi Turgut Aydın kimdir, kaç yaşında, eşi kim?

A101 in sahibi Turgut Aydın 1943 yılında Trabzon'un Maçka ilçesinde dünyaya gelmiştir. Henüz 15 yaşındayken 1958 yılında İstanbul'a gelen ve Sultan Hamam da bir tornacı atölyesinde çırak olarak çalışmaya başlayan Aydın, 1967 yılında kendi atölyesini açmış havlu asacağı ve kapı kolu imalatı yapmaya başlamıştır. Anadolu'da aktif olarak ürettiklerini pazarlayan Aydın, çalıştığı kesimin Manifatura ve perde grubunda olması ile küçük de olsa perde toptancılığı da yapmaya başlamıştır. Şu anda Türkiye'nin en büyük şirketlerinin sahibi olan Aydın evlidir. Ahmet Yaşar Aydın ve Ayhan Aydın adında iki oğlu bulunan Turgut Aydın'ın aynı zamanda Aydan Aydın adında da bir kızı bulunmaktadır. Turgut Aydın'ın oğlu Ahmet Yaşar Aydın aynı zamanda Ahmet Naif Zorlu’nun da damadıdır.