ABD Başkan Yardımcısı: Yasaklar Olmayacak, Okullarımız Açık Kalacak!

ABD Başkan Yardımcısı ve Beyaz Saray Koronavirüs Görev Gücü Başkanı Mike Pence, ülkesinin son dönemde coronavirüs nedeniyle ulusal karantina uygulamasına dönük beklentilere yanıt verdi. Hiçbir zaman bundan sonraki dönemde ulusal tam kapanma uygulamayaca

Dünya 20.11.2020 - 02:31 04.05.2021 - 04:24 İlan35
ABD Başkan Yardımcısı ve Beyaz Saray Koronavirüs Görev Gücü Başkanı Mike Pence, ülkesinin son dönemde coronavirüs nedeniyle ulusal karantina uygulamasına dönük beklentilere yanıt verdi.

Hiçbir zaman bundan sonraki dönemde ulusal tam kapanma uygulamayacaklarını ve okulları bir daha hiçbir zaman için kapatmayacaklarını belirten Pence, "Başkan Trump okulların açık kalmasını ve tüm ABD'nin işler vaziyette olmasını istiyor. Ulusal tam kapanma asla gerçek olmayacak" dedi.

Trump'ın bu konuda ulusal tam kapanmaya destek vermediği gibi CDC tarafından da okulların kapanmasının asla önerilen bir karar olmadığına işaret eden Pence, bunun için CDC'nin yaptığı açıklamaları referans gösterdi.

Pence, coronavirüs vaka sayısının son 30 gün içerisinde artışta olduğunu ve test pozitiflik oranının %5 iken bugün %10'a kadar yükseldiğini açıkladı. Ülkede Trump yönetimince ölümlerin %70 oranında alınan 'başarılı önlemler' sonucu önlendiğini belirten Pence, "Başkan Trump yönetimi ölümleri büyük ölçüde engellemiş durumda" dedi.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@