Amerika Birleşik Devletleri’nin Kentucky eyaletinde Amerikan ordusuna ait iki Blackhawk helikopteri eğitim esnasında çarpıştı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kentucky eyaletinde beklenmedik bir olay gerçekleşti. Kentucky eyaletine bağlı Fort Campbell askeri üssünden eğitim misyonu için kalkışa geçen iki askeri helikopterin Trigg ilçesinde çarpıştığı yetkililer tarafından belirtildi.

Kentucky Valisi yaşanan kazanın ardından can kayıpları olabileceğini ifade etti

Fort Campbell askeri üssünden bugün erken saatlerde konu ile ilgili yapılan açıklamada, helikopter mürettebatının durumunun şu an da bilinmediği de ayrıca eklendi.

Sosyal yardım ödemelerine zam! Aylıklar 6.000 TL olacak! Sosyal yardım ödemelerine zam! Aylıklar 6.000 TL olacak!

Öte yandan Kentucky Valisi Andy Beshear resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Fort Campbell’dan gelen ilk haberlere göre de bir helikopter kazasının meydana geldiğini belirtti ve can kayıplarının yaşanmasını beklediklerini ifade etti. Kentucky Valisi Andy Beshear, Kentucky polisi ve acil durum yönetiminin olaya müdahale ettiğini söylerken Fort Campbell askeri üssü de olayla ilgili detaylı inceleme ve soruşturmanın sürdüğünü de yaptığı açıklamada kamuoyu ile paylaştı.