ABD’nin Connecticut eyaletinde, 2019’da erkek arkadaşıyla arabada giderken polis tarafından açılan ateşin isabet etmesiyle ağır bir şekilde yaralanan kadın, adlığı 1 milyon 100 bin dolara davasını geri çekti.

ABD’nin Connecticut eyaletinde, 2019’da erkek arkadaşıyla arabada giderken polis tarafından açılan ateşin isabet etmesiyle ağır bir şekilde yaralanan kadın, adlığı 1 milyon 100 bin dolara davasını geri çekti.

Washington, Hamden Bölge Polis Teşkilatının avukatları ile anlaştı

ABD’nin New Haven kentinde, Devin Eaton adlı bir polis memuru, Stephanie Washington adlı kadını silahı olmadığı halde vurduğu için dava edilmişti. Washington, daha sonra teklif edilen 1 milyon 100 bin dolarlık tazminatla polis memuru ve Hamden Bölge Polis Teşkilatının avukatları ile anlaştı. Washington, hemen sonrasında davasını geri çektiğini açıkladı.

Belediye Başkanı Lauren Garrett, anlaşmadan son derece memnun

Yapılan anlaşmada, Washington’a ödenecek olan 1 milyon 100 bin dolarlık tazminata karşın, polis memuru Eaton ve polis teşkilatı yetkilileri olayla ilgili herhangi bir yasal sorumluluğu üstlerine almayı kabul etmeyeceklerini belirtiyor. Anlaşmayı okuyan Hamden Belediye Başkanı Lauren Garrett, yapılan anlaşmadan son derece memnun olduğunu ve herkes için hayırlısı olduğunu söyledi.

Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir? Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir?

Eaton’un silahından 13 el ateş açıldı

Eaton, 16 Nisan 2019 tarihinde bir aracı soygunda kullanıldığını düşünerek durdurdu. Aracın sahibi Washington’un erkek arkadaşı Paul Witherspoon’du. Witherspoon, araçtan indirildiği anda birden 13 el ateş edildi. Mermilerden 4 tanesi aracın içinde bulunan Washington’a isabet etti. Bu isabetler Washington’un ağır yaralanmasına sebep oldu. Witherspoon, aracın dışında olmasına rağmen 13 el ateş edilen silahtan herhangi birisi kendisine isabet etmedi ve yara almadan oradan çıktı.

Savcılık, Eaton’un ateş açmasının gereksiz olduğu kararına vardı

Eyalet savcılığı, daha sonra bu davayı inceledi. Savcılık, yaptığı soruşturmada Eaton’un ateş açmasının herhangi bir gerekçesi olmadığı sonucuna vardı. Savcılık, Eaton’u haksız bulunca polis teşkilatı Wahington’la iletişime geçerek tazminat ödeyerek teşkilatın ismini kurtarmaya çalıştılar. Teşkilatın yaptığı 1 milyon 100 bin dolarlık tazminat teklifince Washington, davasını tamamen geri çekti ve iki taraf arasında bundan böyle davalık herhangi bir durum kalmadı.