Birkaç aydır sabah saatlerinde Kanal D'de eski bölümleri  yayınlanan Yaprak Dökümü dizisinde canlandırdığı Oğuz karakteriyle hafızlara kazınan Tolga Karel, hayatına ABD'de devam ediyor. Bir süre önce Türkiye'den ciddi bir teklifin gelmesi halinde sektöre

Birkaç aydır sabah saatlerinde Kanal D'de eski bölümleri  yayınlanan Yaprak Dökümü dizisinde canlandırdığı Oğuz karakteriyle hafızlara kazınan Tolga Karel, hayatına ABD'de devam ediyor. Bir süre önce Türkiye'den ciddi bir teklifin gelmesi halinde sektöre dönebileceğini kaydeden Tolga Karel, ABD'de kalmaya kesin karar verdi. 2016 yılında Sarah Scott ile dünya evine giren Karel, hayatına ABD'de devam etme kararı almıştı.


"Önce battı, sonra TIR şoförlüğü yaptı"


ABD'de önce sağlık turizmi şirketi kuran Tolga Karel, şirketinin batması üzerine eşinin ailesinin Illinois'te bulunan evine yerleşmişti. 2018 yılında gelen bir haber ise Türkiye'nin magazin gündemine bomba gibi düşmüştü. TIR şoförlüğü yapmaya başlayan Tolga Karel'in aylık 8 bin dolar maaş aldığı belirtilmişti.ABD'de adeta tırnağıyla kazıyarak yükselen Tolga Karel'in Amerikan rüyasının şimdi gerçeğe dönüştüğü bildirildi. TIR şoförlüğü yaparak önemli bir gelir elde eden Karel, eşi ve çocuklarıyla birlikte Florida'da küçük bir sahil kasabasına yerleşti.

320 bin dolara ev aldı!


Ailesiyle birlikte hayallerindeki hayatı yaşadığını aktaran oyuncu Karel'in satın aldığı evin değerinin 320 bin dolar olduğu kaydedildi. Tolga Karel, eşi Sarah ile çocukları Mia ve Kenan ile çekilmiş bir fotoğrafı duygusal bir yorumla paylaştı. Karel, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:
"Yeni evimiz... Tüm güzel dilekleriniz için sonsuz teşekkürler hayırlı olsun inşallah! Güzel anılar biriktireceğiz evlatlarımla... Bunca emek, alın teri boşuna değilmiş̧! Rabbim şükürler olsun verdiğin her nefes için..."


"Hedefim TIR sayısını 100'e çıkarmak"


Kurduğu yeni işle ilgili heyecan verici ayrıntılar paylaşacağını kaydeden ünlü oyuncu, 80 dolarla başladığı maceranın sonucunda büyük bir iş kurduğunu bildirdi. ABD'de TIR şoförlüğü yaparken kazandığı parayı biriktirerek şirket kuran Tolga Karel'in çok sayıda TIR aldığı öğrenildi.Bir şirketinin nakliyat, diğerinin ise lojistik işlerini yürüteceğini belirten Karel, 2026 yılında şirketin TIR sayısını 100'e çıkarmak istediğini vurguladı. 5 yıl sonra şirketinin CEO'su olmak için çalıştığını aktaran Karel, çıraklığını yaptığı TIR işinin şimdi ustası olduğunu söyledi.