ABD'de Cumhuriyetçi aday Donald Trump ile Joe Biden arasındaki yarış devam ediyor. 46'ıncı başkanının kim olacağını merak eden ABD, nefesini tutmuş durumda.

ABD'de Cumhuriyetçi aday Donald Trump ile Joe Biden arasındaki yarış devam ediyor. 46'ıncı başkanının kim olacağını merak eden ABD, nefesini tutmuş durumda.Genel olarak seçime katılım oranının yüzde 55 civarında kaldığı ABD'de 2020 seçimlerinde rekor kırıldığı söyleniyor. Dünyaca ünlü yıldızlar da oy verdikten sonra yaptıkları "I voted" (Oy verdim) etiketli  paylaşımlarla seçimin nabzını tutuyorlar.

Ünlü şarkıcı Jennifer Lopez, oy verdiğini "Ben oy verdim, Haydi Amerika" diyerek duyurdu.Kızlarıyla beraber oy verdiğini belirten çiçeği burnunda anne olan ABD'li model Gigi Hadid, çektiği fotoğrafı sosyal medya  hesabından takipçileriyle paylaştı.Selena Gomez de oy verdiğini I voted etiketiyle duyurdu.Maskesini takıp sandık merkezine gittiğini söyleyen güzel oyuncu Brie Larson, takipçilerine her türlü savaşta başarılı olma dileklerini iletti.Arkadaşlarıyla beraber poz veren ünlü rapçi Snoop Dogg, giydiği Vote (oy) yazılı tişörtüyle görünmeyi tercih etti.39 yaşındaki ünlü oyuncu Natalie Portman ise "Hepiniz oy kullandınız değil mi?" sorusu eşliğinde fotoğraf paylaştı.Hayranlarını seçim konusunda aktif davranmaya çağıran oyuncu Jennifer Aniston, başkanlığa aday olan rapçi Kanye West'e dokundurarak, "Kanye'ye oy vermek hiç komik değil" ifadesini paylaştı.Başkanlık için yarışan ve şimdiye kadar 50 bin oy toplayan rapçi eşi Kanye West'e destek veren Kim Kardashian bu fotoğrafı paylaştı.ABD'li ünlü popçu Katy Perry'nin paylaşımı ise diğerlerinden bir hayli farklı.Güzelliğinden ödün vermeyen 45 yaşındaki oyuncu Charlize Theron da paylaşım yapanlar arasında bulunuyor.