ABD’li yazar Marianne Williamson, 2024 yılında yapılacak olan başkanlık seçimlerinde resmen aday olduğunu duyurdu.

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

70 yaşındaki Amerikalı yazar Marianne Williamson,2024 yılında yapılacak başkanlık seçimlerine Demokrat Parti bünyesinde resmen aday olduğunu, başkent Washington’da yaptığı konuşmada açıkladı. Ülkenin pek çok zorlukla mücadele ettiğini dile getiren Williamson, mevcut ekonomik düzen, sağlık sistemi ve Washington’daki statükoyu eleştiren ifadelerde bulundu.

Williamson, resmi sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada "Kırk yıldır binlerce kişinin travmalarıyla ilgileniyor olmamın, Amerika'yı onarmaya yardımcı olmak için nelerin gerekli olduğuna dair bana benzersiz bir bakış açısı kazandırdığını hissediyorum" dedi. Williamson, ABD'nin değerler ve doğru yoldan uzaklaştığı yönüne son verip, yeni bir başlangıç yapmak için başkanlığa aday olduğunu belirtti.

"Gölge Etkisi", "Sevgiye Dönüş", "Değişim", "Mucize Dolu Bir Yıl" gibi çok satan kitapların yazarı Marianne Williamson, 2020 başkanlık seçimlerine de aday olmuştu. "Sevgi siyaseti" güttüğünü ifade eden Williamson, kampanya bağışlarıyla ilgili sorunlar ve yeterli desteği alamaması nedeniyle ön seçimler öncesi yarıştan çekilmişti.

Williamson, Demokrat Parti'den adaylığını resmi olarak duyuran ilk isim oldu. Demokrat Başkan Joe Biden, seçimlere "aday olma niyetinde olduğunu" söylemişti ancak henüz resmi bir duyuru yapılmadı.

Biden selamlaşacak kimseyi bulamadı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, Washington’da gazetecilerle karşılaştı ancak elini sıkacak kimseyi bulamayınca, sorulara yanıt vermekten vazgeçerek helikopterine doğru ilerledi.

New York Post gazetesinin haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden, Washington’da gazetecilere yaklaştı, ancak elini sıkacak kimseyi bulamadı ve sorulara yanıt vermekten vazgeçti. Biden elini sıkacak birilerini aradı, ancak sonradan bunu yapmaktan vazgeçti ve gazetecilerden gelen ilk soruyu duyduktan sonra da ellerini yukarı kaldırdı ve sorulara cevap vermekten vazgeçerek, konuşmadan oradan ayrıldı.

Gazetedeki yazıda, “Biden gazetecileri şaşkına çevirdi: ellerini kaldırdı ve kendisini bekleyen Marine One helikopterine doğru yürüdü” ifadelerini kullanıldı. Makaleye göre gazeteciler tarafından Biden’a, Washington'da Covid-19'un nedenlerine ilişkin son açıklamaların ardından Çin ile son ilişkiler soruldu.