Abdullah Avcı Trabzonspor'dan umutlu! Takıma inanıyorum!

Hüseyin Çimşir'in sezon sonunda görevden alınmasını ardından yardımcı antrenör Eddie Newton teknik direktörlük koltuğuna getirilmişti. Trabzonspor başında çıktığı 7 maçta sadece 1 galibiyet alan Newton, 4-3 kaybedilen Kasımpaşa maçı sonrası görevinden al

Gündem 09.11.2020 - 14:16 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Hüseyin Çimşir'in sezon sonunda görevden alınmasını ardından yardımcı antrenör Eddie Newton teknik direktörlük koltuğuna getirilmişti. Trabzonspor başında çıktığı 7 maçta sadece 1 galibiyet alan Newton, 4-3 kaybedilen Kasımpaşa maçı sonrası görevinden alınmıştı.

Ağaoğlu'nun şüphelerini giderdi


Newton sonrası dönemde çıkış yakalamak isteyen Trabzonspor, Abdullah Avcı ile anlaştı. Başkan Ahmet Ağaoğlu'nun ilk tercihi olan tecrübeli teknik adamın kente gelip imza atacağı öğrenildi. Başkan Ağaoğlu ile konuşan ve takımın iyi olduğunu belirten Avcı, takıma inandığını belirtti.


"Birkaç futbolcu yüzünden bu kadar düşüş olmaz"


Bordo mavililerin geçen sezon son maça kadar şampiyonluk iddiasını sürdürdüğünü hatırlatan Avcı, "Birkaç futbolcunun gitmesi bu kadar düşüşe neden olmaz" ifadesini kullandı. Takımın galibiyet neticesinde gelecek özgüvene ihtiyacı olduğunu kaydeden Avcı, bu galibiyetler sonrası gelen özgüvenin takımın havasını değiştireceğini söyledi.

Daha önce Türkiye Milli Takımı, Büyükşehir Belediye, Başakşehir ve Beşiktaş'ta teknik direktörlük yapan Avcı, kariyerinde 487 maça çıktı. Avcı bu maçlarda 226 galibiyet aldı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@