Oyuncu 2009 yılından beri sektörde bulunmakta olup, bugüne kadar çok sayıda dizi, sinema ve tiyatro projesinde yer almıştır. Açelya Devrim Yılhan Kimdir? Oyuncu kamera karşısına ilk olarak Unutma Beni adlı yapımda çıkmıştır.

Oyuncu 2009 yılından beri sektörde bulunmakta olup, bugüne kadar çok sayıda dizi, sinema ve tiyatro projesinde yer almıştır.

Açelya Devrim Yılhan Kimdir?


Oyuncu kamera karşısına ilk olarak Unutma Beni adlı yapımda çıkmıştır. Lise eğitiminin akabinde ise Bilkent Üniversitesinde tiyatro üzerine eğitim almıştır. Mezuniyetten sonra çeşitli filmler ve dizilerde rol aldı. Sektörle ilk tanışması ise Unutma Beni adlı diziye dayanır. 2008 yılında ekranlara gelen bu dizide birbirini çok seven ancak bir türlü kavuşamayan çiftin hikayesi anlatılır. Dizide başrolleri Osman Karakoş, Suat Karausta, Kurtuluş Şakirağaoğlu ve Füsun Günuğur paylaşıyordu. Açelya Devrim Yılhan ise bu yapımda yardımcı oyuncu olarak görev almıştır. Genç oyuncu bunun sonrasında farklı dizilerde de rol almayı başarmıştır. Diğer ses getiren projelerinden biri de yine aynı dönemde yayınlanmış olan Deniz Yıldızı adlı yapımdır. Dizide yıllar boyunca babası hakkında yanlış şeyler söylenerek yetiştirilen bir kızın babasıyla tanışma hikayesi konu alınıyor. Bu dizinin başrollerinde bulunan isimler arasında Koray Erkök, Güneş Emir, Başak Akbay, Zerrin Epikmen, Serhat Nalbantoğlu yer almıştı. Bu dizi sayesinde geniş bir kitle tarafından tanınmayı başaran oyuncu farklı yapımlardan da teklif almaya devam etmiştir. 2011 yılında Beni Unutma filminde görülen oyuncu bu yapımda ise Olcay karakterine hayat verdi. Filmde başarılı bir kadının özel hayatında yaşadığı çalkantılarla mücadelesi konu alınıyor. Filmin başrollerinde ise Açelya Devrim Yılhan, Mert Fırat ve Kenan Ece bulunuyor. Yılhan aynı zamanda 2009 yılından beri sinema sektöründe de adından söz ettirmeye devam etmiştir. 2009 yılında Kanalizasyon adlı yapımda Nazlı karakterine hayat verdi. Bu yapımda yardımcı oyuncu olarak görev almıştır. 2011 yılında ise Labirent filminde Ayla karakterini oynayan Yılhan, 2016 yılında ise Kor adlı filmde Emine isimli karakteri oynamıştır.

Açelya Devrim Yılhan Yaşı


Açelya Devrim Yılhan 2 Eylül 1985 doğumlu olup şu an 36 yaşındadır. 2021 yılının Eylül ayında ise 37. Yaşına girecektir. Ancak oyuncunun güncel yaşının 36 olduğunu belirtmek gerekiyor.

Açelya Devrim Yılhan Dizileri


Açelya Devrim Yılhan ilk olarak 2009 ile 2012 yılları arasında Unutma Beni adlı dizide yardımcı oyuncu olarak görev almıştır. Dizi FOX TV ekranlarında seyircisiyle buluşmuş olup 8 sezon devam eden uzun soluklu diziler arasında yer almıştır. Hafta içi her gün ekranlara gelen dizi tam 1702 bölüm sürerken 2016 yılında ise final yapmıştır. Yılhan 2010 ile 2012 yılları arasında Deniz Yıldızında Sedef karakterini canlandırdı. Bu dizisi de uzun soluklu projeleri arasında bulunmuş olup daha geniş bir kitle tarafından tanınmayı başarmıştır. Sonrasında ise asıl yükselişini 2011 ile 2012 yılları arasında Leyla İle Mecnun dizisiyle yapmıştır. Bu dizide Eylül karakterine hayat verdi. Oyuncu sonrasında sırasıyla 2013 ile 2014 yılları arasında Asiye rolüyle İnadına Yaşamak, 2016 yılında Sedef rolüyle Rengarek kaçın kurası dizisi, 2017 yılında Seval karakteriyle Şevkat Yerimdar ve son olarak ise Masumlar Apartmanında Hasibe karakterini canlandırdı. Oyuncu aynı zamanda Zaman Fırfırlarıyla Yolculuk ve Dali’nin Kadınları ismindeki tiyatro oyunlarında rol almıştır. 2010 ile 2018 yıllarında çeşitli tiyatro oyunlarında yer alan Yılhan, özellikle Çolpan İlhan tiyatrosunda sergilenen tiyatro oyunlarındaki rolleriyle adından söz ettirmeyi başardı.