Açık Alanda Maske Yasağı Zorunluluğu Kalktı Mı? Açıklama Geldi!

Açık alanda maske yasağı kalkıyor mu? İşte 1 Temmuz sonrası kalkacak sınırlandırmalar!

Gündem 22.06.2021 - 15:55 22.06.2021 - 16:01 Ece Sahan

Koronavirüs pandemisinde kısıtlamalar ilgili ilk müjde geldi. Dün Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kısıtlaamaların 1 Temmuz'da kalkacağını duyurdu. 

Pek çok ülkede kalmaya başlayan maske zorunluluğu Türkiye'de ne zaman kalkacak?

Yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Koronavirüs yasaklarına dair ilk müjdeyi duyurdu ve 1 temmuz itibari ile sokağa çıkma yasaklarının kalkacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladığı duyuruda hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasakları ile birlikte şehirlerarası seyahat yasağının da kaldırıldığını açıkladı. HES kodu sürdürülecektir dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan söyleminde "Müzikle ilgili kısıtlamaları 24.00'e çekiyoruz. Kimse kusura bakmasın gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur." ifadesi ise gündeme damga vurdu. Sosyal medyada bu söylem için tepkiler hala sürüyorken maske yasaklarının sürüp sürmeyeceği ise merak konusu oldu.

GENELGEYİ BEKLEYİN DEMİŞTİ

Vatandaşlar arasında merak edilen en önemli konu maske takma zorunluluğunun kalkıp kalkmadığı oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1 Temmuz'da ki kalkacak kısıtlamalara dair ayrıntılı bilgilere dair genelge yayınlanacağını söyledi.

Şimdilik açık alanda maske zorunluluğunun kalktığına dair bir söylem ve kulis yer almadı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@