Koronavirüs salgını başladıktan sonra açık cezaevindeki hükümlülere denetimli serbestlik tedbiri uygulanmak suretiyle covid-19 izni verilmişti. 31 Mart tarihinde dolacak olan izinlerin süreleri uzatıldı.

Son Dakika TBB Açıkladı: Depremden Etkilenenlerin Banka Borçları Erteleniyor! Son Dakika TBB Açıkladı: Depremden Etkilenenlerin Banka Borçları Erteleniyor!

Adalet Bakanlığı Bugün yazılı bir açıklama yaparak açık ceza infaz kurumunda bulunan ya da açık ceza infaz kurumlarına ayrılma ya hak kazanan hükümlülerin covid-19 izinlerinin uzatıldığını duyurdu. Ürünleri uzatma talebini Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından yapıldığı ifade edildi. İzin süreleri uzatılan hükümlüler denetimli serbestlik tedbirlerine uyum göstermek zorunda.

Açık Cezaevi izinleri ne kadar uzatıldı?

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan ya da açık ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlülerin covid-19 izin sürelerinin uzatıldığı bildirildi. Yapılan açıklamaya göre Açık Cezaevi izinleri 31 Mart tarihinden itibaren 2 ay süre ile uzatıldı. Yeni bir uzatma olup olmayacağı ise 2 aylık sürenin dolması sonucunda belli olacak.