Sağlık Bakanı Fahrettin Koca merakla beklenen açıklamayı yaptı. Bilim kurulu toplantısı sonucunda artık açık alanlarda maske zorunluluğu kaldırılırken aynı zamanda HES kodu uygulaması da tüm kuruluşlar için kaldırıldı.

Maske zorunluluğu kalkacak mı sorusunun yanıtı günlerdir milyonlarca vatandaş tarafından merakla bekleniyordu. Bugün gerçekleştirilen bilim kurulu toplantısı sonucunda artık maske açık alanlarda zorunlu olmayacak. Yani kapalı alanlar dışında vatandaşlar Maske takmak zorunda değil nokta aynı zamanda HES kodu uygulaması da kaldırıldı.

Jandarma Genel Komutanlığı, İş Arayanlara Kapılarını Açıyor: 29 İşçi Alımı Başvuruları Başladı! Jandarma Genel Komutanlığı, İş Arayanlara Kapılarını Açıyor: 29 İşçi Alımı Başvuruları Başladı!

Maske zorunluluğu kaldırıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca merakla beklenen koronavirüs toplantısı kararlarını kamuoyu ile paylaştı. Fahrettin koca yaptığı açıklamada Türkiye'nin koronavirüs salgınında tedbirleri ilk kavrayan ülkelerden biri olduğunu belirtirken 2 yıldan bu yana hayatımızda bulunan maskelerin artık açık alanlarda takılmasının zorunlu olmadığını duyurdu. Yani vatandaşlar artık açık alanlarda Maske takmak zorunda kalmayacak. Maske zorunluluğu toplu taşıma AVM, mağaza gibi yerlerde ise devam edecek.

acik-havada-maske-zorunlulugu-ve-hes-kodu-uygulamasi-kaldirildi

HES kodu uygulaması kaldırıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin koca açıklamasının devamında artık HES kodu uygulamasının da kaldırıldığını duyurdu. Yani AVM'ye girişlerde, toplu taşıma araçlarını kullanırken kullandığımız hes kodları artık gerekli olmayacak. Bakan koca açıklamasının devamında bu kararların mutlak mutabakatla alınmadığını çoğunluk sağlanarak alındığını söyledi.