Kemal Kılıçdaroğlu 'Karadeniz' gezisi sonrassı Ekrem İmamoğlu'na destek verirken hem Mansur Yavaş için hem de İmamoğlu için adaylık kapılarını kapattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun tartışma yaratan Karadeniz gezisiyle ilgili sonunda açıklama yaptı.

Konuşmasında Cumhurbaşkanlığı adaylığı için ismi geçen İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a üstü kapalı bir şekilde mesaj veren Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarıyla ilgili dikkat çeken ifadeler de kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bayram nedeniyle gerçekleştirdiği Karadeniz gezisinin yankıları sürerken İBB Başkanı İmamoğlu'nun bu gezisi cumhurbaşkanlığı adaylığına hazırlık olarak da yorumlanmıştı.

İmamoğlu ve Yavaş'a "bağış" soruşturması - NationalTurk

Ancak geziye damga vuran ise Nagehan Alçı'nın da olduğu gazetecilerle çekilen fotoğraf karesi olmuştu. İmamoğlu'nun ise eleştirilere karşılık olarak yaptığı açıklamada "Vız gelir tırıs gider" kelimeleri cımbızlanarak servis edilmiş ve dolayısı ile de polemik konusu olmuştu.

Konu ile ilgili HalkTV'den Fikret Bila'ya konuşan Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'nun gezisinden haberi olduğunu ve önceden onayladığını söylerken "Ekrem Bey, popüler bir isim. Gezinin yankılanması bu açıdan da doğal." diyerek duruma açıklık getirdi.

Ziraat Bankası Bankamatik kartınıza 100.000 TL'ye kadar ödeme yatıracağını açıkladı! Nakit isteyenlere müjdeli haber Ziraat Bankası Bankamatik kartınıza 100.000 TL'ye kadar ödeme yatıracağını açıkladı! Nakit isteyenlere müjdeli haber

CHP lideri Kılıçdaroğlu ayrıca, İmamoğlu'nun Karadeniz'de gördüğü ilgiden çok memnun olduğunun da altını çizdi.

Ancak, Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda ise daha önce belirttiği çizgisini koruyan Kılıçdaroğlu; adaylık için ismi geçen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Manusr Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için Cumhurbaşkanı adayını 6'lı masadaki liderlerin ortak kararla belirleneceğini hatırlatarak şu sözlerle noktayı koydu;

"Bu konuda bir değişiklik yok. CHP’nin belediye başkanlarına gelince. Belediye başkanlarımızın işlerine kilitlenmeleri gerekiyor. Seçildikleri dönemin sonuna kadar görevlerini sürdürmeliler. Halka verdikleri taahhütleri yerine getirmeleri gerekir. Ben 11 büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlarımızı çok başarılı buluyorum. Sosyal devlet ilkesini belediyelerimiz uyguluyor. İstihdam yaratıyorlar. Kimseyi rencide etmeden sosyal yardımlarını sürdürüyor. Bunun olumlu etkilerini de görüyoruz."

İstanbul seçim sonuçları: İmamoğlu ve muhalifler için 'her şey nasıl çok güzel' oldu? - BBC News Türkçe