TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi Cüneyt Çakır'ın hakemliği bırakacağını duyurdu.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, beIN Sports canlı yayınında dikkat çeken bir açıklama yaptı ve Cüneyt Çakır'ın hakemliği bıraktığını açıklarken; Çakır'ın eğitmen olmak istediğini de açıkladı.

Türk futboluna damga vuran ve hakemliğinin en büyük kariyerine sahip ismi Cüneyt Çakır, MHK’ya görevini bırakıp eğitmen olmak istediğini iletirken eski hakemlerden Deniz Çoban ve Deniz Ateş Bitnel’in de Twitter hesaplarından yaptığı paylaşımlarda Çakır’ın düdüğünü astığı açıklandı.

Cüneyt Çakır kariyerini noktaladı - Son Dakika Haberleri

2022 Dünya Kupası’nda Türkiye'den hangi futbolcular var? İşte Süper Lig'den Dünya Kupası'na giden futbolcular 2022 Dünya Kupası’nda Türkiye'den hangi futbolcular var? İşte Süper Lig'den Dünya Kupası'na giden futbolcular

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin Çakır’ın alt kademedeki hakemlere eğitip vermek isteğini paylaştığı açıklaması ise şöyle oldu;

“Geçen hafta Bolu’da bir kamp, seminer gerçekleştirdik. Seminerde MHK’ye Cüneyt Çakır hocamız başvurmuş, yurt dışından birçok teklif aldığını söyledi. Birçok teklif aldığını ancak hakemlik kariyerini Türkiye’de sonlandırmak istediğini söyledi. Cüneyt Çakır hakemliği bırakmak istediğini TFF’ye bildirdi. Sonraki dönemde de alt kademedeki hakemlere eğitip vermek, yeni Cüneyt Çakırlar yetiştirmek istiyorum. Bu camiaya katkı sağlayacağım dedi. Türk futbol ailesine borcunu böyle ödemek istediğini söyledi.”