Açıklandı! Kafe ve Restoranlar Açılıyor! İşte Normalleşme Takvimi!

Müjdeli haberler geldi. Kafe ve restoranların açılma tarihi duyuruldu! 3 aşamalı normalleşme takviminde bazı işletmelere ise kötü haberler var!

Gündem 13.05.2021 - 18:31 13.05.2021 - 18:47 Ece Sahan

Bayramdan sonra normalleşme dönemi başlıyor. Müjdeli haberde açıklandı! Kafe ve restorantlar açılıyor!

Peki kafe ve restoranlar ne zaman açılıyor? 

Koronavirüs salgınında vaka sayısının artması nedeniyle Türkiye tam kapanmaya gitmişti. Vatandaşlar yasaklardan bıkmış bir duruma gelmişken müjdeli haber verildi. Normalleşme takvimi açıklandı! Buna göre kafe ve restoranların da açılış tarihleri verildi!

Özellikle yazında gelmesiyle nefes almak isteyen vatandaşlara müjde geldi. kafe ve restoranların açılacağı açıklandı. Peki kafe ve restoranlar ne zaman açılıyor? Edinilen bilgiye göre kafe ev restoranların açılış tarihi sızdırıldı. 

PAZARTESİ BAŞLIYOR!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bayram sonrası normalleşmeye geçileceğini açıklamıştı. Sızdırılan bilgilere göre normalleşme adımlarında ilk olarak kafeler ve restoranlar açılacak. 

Sokağa çıkma yasağı ise saat 21.00'den sonra uygulanacak. Cumartesi günleri sokağa çıkma yasağı kaldırılacak ancak pazar günü yasaklar devam edecek.

Eğitimde ise gelen bilgilere göre bu sene yüz yüzü eğitim uygulanmayacak. Uzaktan eğitim bu sene devam edecek.

HAZİRANDA İKİNCİ AŞAMA

Mayıs bitiminde kafe ve restoranlar saat 22.00'de kapanmaya başlayacak ve yüzde 50 kapasiteyle açık kalacak.

Mayıs bitiminde sokağa çıkma yasakları pazar günü de kalakacak.

TEMMUZ AYINDA ÜÇÜNCÜ AŞAMA

Tüm bunlar uygulandrığı takdirde vaka sayısında artış yaşanmazsa Temmuz ayında, hayat normale dönüyor diyebileceğiz.

Temmuz ayında düğün gibi organizasyonlar ise yine bir takım kısıtlamalarla yapılabilecek. Kafe ve restoranlar ise bu sefer saat 23.45'e kadar açık olacak.

Kötü haber ise nargile ve gece kulüplerine geldi. Şu anki programa göre bu sene nargileciler, gece kulüpleri, barlar ve meyhaneler ise açılma takviminde yer almıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@