“Böbreğimi Satmak İstiyorum” araması patlama yapmış durumda. Ekonomik olarak gelinen nokta gözler önüne serildi. Peki İnsanlar neden “Böbreğimi Satmak İstiyorum” araması yapıyor?

Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik kriz bağlamında daha önce görülmemiş olaylara şahit oluyoruz. Son haber ise herkesi şoke etmiş durumda. Böbreğimi satmak istiyorum aramasını yapan insan adedi patlama yaptı. Bu tarz aramayı yapan insanların çok büyük bir çoklığı ise Google’da böbreğini satabilecek bir vatandaşı bulabilmesini sanmasıdır.  Ülkemiz ekonomik olarak kara günler yaşamaya devam ediyor. Daha önce yaşanmamaış olaylar yaşanıyor. Ekonomik olarak dibe vurmanın etkisi Google'da yapılan aramalara da yansımış durumda. 

İnsanlar neden “Böbreğimi Satmak İstiyorum” araması yapıyor? 

ACİL BÖBREK! İnsanlar neden “Böbreğimi Satmak İstiyorum” araması yapıyor? Bakın daha neler var!  Bu çok önemli ve üstünde tekrar tekrar durulması gereken bir konu. En az intihar kadar mühim ve önemsenmesi gereken bir konu. Eğer dikkatli olunmazsa bu insanların adedi daha da çok olabilir. İnsanların böbreklerini satarak borçlarını kapatma ya da bir ürün satın alma isteğinin olması demek insanlığın çok kötü bir noktaya gittiğinin işaretidir. Google’da oluşturulan bu tür aramaların adedi her geride bıraktığımız gün daha da artıyor. Sadece ülkemizin değil bütün dünyanın ortak bozukluğu olan benzer aramalar, en çok Türkiye’de aranıyor. 

Böbrek mafyası olarak ortaya çıkan insanlar bu kitleye ulaşmak amacıyla internette yeni site kurup müşterilere ulaşmaya çalışıyor. Bilindiği gibi bu yasal değil ve vatandaşlarımız böyle bir şey görürse itibar etmesin ve Polis'e şikayeti bir borç bilsin. Bu anlamda şikayeti doğrudan olarak BTK'ya da yapabilirsiniz ve o siteye olan erişimi kesebilirsiniz. 

“Böbreğimi Satmak İstiyorum” araması neden patlama yaptı?

İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Osman Öztürk, mevzuya dair şu şekilde dedi: “Asıl niçin vatandaşın içine düşürüldüğü yoksulluk, çaresizlik, fakirliktir. Meselenin özü ne yazık ki budur. İnsanlar hayat sürdürdükleri parasal sıkıntılar niçiniyle kendi bedenlerinin bir parçasından vazgeçmek mecburiyetinde kalıyor. Vatandaşa illegal yollardan oluşturulan organ naklinin sakıncalarını anlatalım tabii ama esasen yasalar doğrultusundan direkt olarak yasaklanmıştır bu. Organ bağışı teşvik edilmesi gereken insani bir durumken, bunun parayla satılması da insanlık dışıdır. Burada kritik olan şeyse insanların buna mecbur bırakılmasıdır.”

Gözden kaçırmayın

SADAT Kendisini Sosyal Medyada Deşifre Etti! AKP İktidarı SADAT İle Korunuyor! Ersan Ergür Kimdir? Türkiye Kimlere Tesli SADAT Kendisini Sosyal Medyada Deşifre Etti! AKP İktidarı SADAT İle Korunuyor! Ersan Ergür Kimdir? Türkiye Kimlere Tesli