Yapmanız gerekenler ise oldukça basit! Pandemi döneminde vatandaşa verilen destekler devam ediyor… Ayrıntılar haberimizde.

Birçok vatandaşımız pandemi nedeniyle zor durumlar yaşıyor. Bu süreçte nakde sıkışan vatandaşlarımız içinse kefilsiz kredi desteği geldi. Krediyi almak ise oldukça kolay. Kefilsiz kredi desteğiyle uzun zamandır çalışamayan ya da kepenk açamayan esnafa destek sunuluyor. Kolay kredi desteğindense tüm vatandaşlarımız hızlıca yararlanabilir. Başvurularda herhangi bir koşul ya da ön şart aranmıyor. 

PTT’DEN ANINDA BAŞVURU İMKANI

Birçok vatandaşımız nakit desteğine ihtiyaç duyduğunda bankalara yöneliyor. Özel bankalarda faiz oranları yüksek olurken bir de vatandaşlara ön koşul sunuyorlar. Koşulları sağlayamayan vatandaşlarımız da zorda olsalar bile nakit desteği alamıyorlar. Öte yandan koşulları sağlayan vatandaşlarımız da ağır faiz yükünün altında eziliyor. Kamu bankaları ise kredi verirken vatandaşın gelirine bakıyor ve zaman zaman kefil isteyebiliyor. Kefilsiz acil nakit ihtiyacı olanlar içinse çözüm PTT’de… 

PTT zor durumda olan vatandaşlarımız için müjdeyi paylaştı. Şartsız ve kefilsiz şekilde 30 bin Türk lirasına kadar anında kredi desteği geliyor!

AKTİF BANK İLE PTT ANLAŞTI!

Acil nakde ihtiyacı olan vatandaşlarımız için PTT ve Aktif Bank anlaştı! İkili arasında yapılan iş birliği sayesinde vatandaşlarımız PTT şubelerinden anından kredi alabilecek. Beklemeden alabilecekleri krediyle de ihtiyaçlarını anında karşılayabilecek, borçlarını kapatabilecekler. 

Aktif Bank ve PTT anlaşmasıyla belirlenen üst sınır ise 30 bin Türk lirası. Kampanya kapsamında ise başvuru yapan vatandaşlardan kefil istenmiyor ya da herhangi bir ön koşul aranmıyor. Vatandaşlarımız ise başvurularını tüm PTT şubeleri üzerinden anında ve direkt olarak gerçekleştirebiliyor. Kefilsiz ve şartsız kredisi içinse vatandaşlarımızın başvuru yapması yeterli. Başvurular bizzat kredi alacak kişi tarafından şubelerden yapılmalı. Kredi başvurusu aynı gün içinde sonuçlanıyor. Böylece acil nakde ihtiyacı olan vatandaşlarımızın günlerce beklemesine de gerek kalmıyor. Aktif Bank ve PTT arasında yapılan bu kampanyayla zorda olan vatandaşların desteğine koşuluyor! 

PTT ÖDEME PLANI

Vatandaşlarımız ödemelerini banka hesaplarından otomatik olarak yapabilecekleri gibi her ay PTT şubelerine giderek de bizzat yapabilirler. Kefilsiz olarak sunulan kredi vatandaşlar en fazla 30 bin Türk lirası finansman desteği alabiliyor. En az ise kampanya dahilinde 1250 Türk lirası verilmekte. 

Vatandaşlarımıza başvuru kapsamında 36 aya kadar da vade seçeneği sunuluyor. Başvuru yapan kişiler 3 aydan 36 aya kadar diledikleri vadeyi seçebilirler. Vatandaşlarımıza verilen faiz oranı da vadeye göre değişiyor. Vade uzadıkça faiz oranı ve geri ödeme de artıyor. 

Eğer vatandaşlarımız 30 bin Türk lirasını, 36 ay vade imkanıyla alırlarsa aylık ödemeleri 1396 Türk lirası oluyor. Kredi için ayrıca 157 lira tahsis ücreti ödemeli gerekiyor. Tahsis ücretinden başka ise kredi için ek bir masraf istenmiyor. 36 ay vade sonunda vatandaşlarımızın toplam geri ödemesi de 50 bin lira oluyor. Eğer vatandaşlarımız daha düşük vadeler tercih ederlerse hem aylık ödemeleri hem de faiz oranları düşüyor.