Açılan okullar kapanacak, okulların açılması erteleniyor! Bilim kurulu üyesi sabah saatlerinde vatandaşları üzen açıklamalarda bulundu. İngiltere ve Brezilya'dan yeni mutasyonlu Koronavirüs'ün çıktığı haberi gelir gelmez artan vakalar sonrası kötü haberl

Açılan okullar kapanacak, okulların açılması erteleniyor! Bilim kurulu üyesi sabah saatlerinde vatandaşları üzen açıklamalarda bulundu. İngiltere ve Brezilya'dan yeni mutasyonlu Koronavirüs'ün çıktığı haberi gelir gelmez artan vakalar sonrası kötü haberler de peşin sıra geliyor!

16 yaş altına hızlı bulaşıyor!

Bilim Kurulu üyesi Akın'ın sabah saatlerinde yaptığı "Yeni Koronavirüs çok etkili. 16 yaşından altına hızlı bulaşıyor ve çok etkiliyor" açıklamaları sonrası Bilim Kurulu bu hafta acil olarak toplanıyor. İngiltere'de çıkan mutasyonlu virüs sonrası Almanya ona da çare buluyoruz açıklaması dün gece biraz mutlu etse de bugün gelen haberler oldukça kötü. Mutasyonlu virüs 16 yaş altına hızlı bulaşıyor ve 16 yaş altını da etkiliyor!

Bilim Kurulu Okulları görüşecek!

Tam düşmeye başlarken Özel Okulların açılması, 8. ve 12. sınıflara yüzyüze eğitime geçilmesi, Köy okullların açılması sonrası virüs bu hafta yine 8 bin vaka seviyesine çıktı. 6 binin altına inerken tekrar 8 bine çıkması Okullarla ilgili yeni kararların çıkmasına sebep oluyor. Bu hafta Bilim Kurulu 1 Mart'ta okulların açılmasını ertelenmesini ve açılan okulların kapatılmasını görüşecek!

Yeni mutant virüs herşeyi etkileyecek!

Aşı geldi tam bitti derken yeni mutant virüs tüm hayatı yeniden değiştirecek. Özellikle öğrenciler gibi Kafe ve Restaurantlar 1 mart tarihinde açılması bekleniyordu. Ancak Bilim Kurulu üyesi Akın'ın, yeni mutant virüsü görmeden böyle birşey felaket olur açıklaması sonrası herşey değişiyor! 1 Mart tarihinde hem Okulların açılması hem kafe ve restaurantların açılması imkansız gibi görünüyor.

Dünya Sağlık Örgütü Okullar kapatılsın önerisi!

Dünya Sağlık Örgütü, tüm dünyada yayınladığı son makale de "Dünyada bizim raporumuz sonrası tüm okullar kapandı. Biz 4 ay önce gözlemlediğimiz "Okulların açıldığında artışlar gözleniyor, kapatıldığında vakalar düşüyor" gerçek olmuştur. Tavsiyemiz tüm Dünyada uzaktan eğitimin devam etmesi olmuştur açıklaması da Bilim Kurulu gündeminde konular arasında yer alacak.

Olan Esnafa olacak!

1 Mart tarihinde Okulların açılması kadar esnafın da kafe ve restaurantları açması kesin gözüyle bakılıyordu. Bu hafta Erdoğan'ın tarihi duyuracağı da konuşuluyordu. Ancak beklenen olmadı! Hem Okullar hem esnaf bir süre daha kapalı kalacak gibi duruyor.

Üniversiteler hayal oldu!

Okulların açılması imkansız hale geldiği bu günlerde Ortaokul ve liseler sonraıs Üniversiteler de açılmayı bekliyor, bir çok Üniversite eğitim takviminde değişime gitmiş ve Mart ayında Bahar dönemini başlatma kararı almıştı. Ancak üniversiteler Mart ayında uzaktan eğitime devam edecek gibi görünüyor!