Acun Ilıcalı ve Sercan Hamzaoğlu Kavgasında Şok Yorum: Muhabirken Yalan Haberle Şimdi Kurguyla Servet Kazanan Adam

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı ve spor muhabiri gazeteci Sercan Hamzaoğlu arasındaki kavga büyürken bomba yorumlar yapıldı!

Gündem 28.06.2021 - 12:03 28.06.2021 - 12:04 Ece Sahan

Acun Ilıcalı ile Sercan Hamzaoğlu arasındaki kavga büyüdü. İkilinin birbirlerine verdiği yanıtlar olay yaratırken başakaları da işin içine geldi.

Secan Hamzaoğlu Acun kendisine dair yorum yapınca Acun Ilıcalı hakkında bomba bir idda ortaya attı ve tehdit etti. Sercan Hamzaoğlu, Acun Ilıcalı'ya "Gece 12'de Samandıra'ya gidip.. İstersen devamını da açıklayabilirim. Başkan da senin yüzünden herkese fırça atmak zorunda kalmasın." diyerek iddialarla ateşi harladı.

NELER OLMUŞTU?

Edin Dzeko'nun Fenerbahçe'nin gündeminde olduğuna dair bir habere Fenerbahçe Başkanı Ali Koç neden bilinmez sert tepki göstermiş ve bu haberi yapan gazeteciyi hedefe koyup "O adamı iyi takip edin. O adamın kimlerle irtibatta olduğunu daha iyi anlarsınız" demişti.

Bu haberi yapan gazeteci Sercan Hamzaoğlu da sosyal medya hesabından cevap vermişti. Bu cevaba ise koyu Fenerbahçe'li olduğu bilinen Acun Ilıcalı "Yalan haber yaptığına bizzat şahidim" diyerek yorum yapmış gündem harlanmıştı. 

Ali Koç "Edin Dzeko diye bir golcü var, Fenerbahçe aldı dendi, adamın biri çıktı. O adamı iyi takip edin. O adamın kimlerle irtibatta olduğunu daha iyi anlarsınız" demişti. Bu sözler üzerine gazeteci Sercan Hamzaoğlu sosyal medyadan Ali Koç'a cevap vermişti. Koyu Fenerbahçe'li Acun Ilıcalı ise nedense bu cevaba yorum yapmış ve gündem olmuştu.

Sercan Hamzaoğlu sosyal medyadan yağtığı açıklamada "Öncelikle Başkan Ali Koç'un 3 yıllık yeni dönemi tüm spor camiasına hayırlı olsun. Aşağıdaki konu hakkında açıklamamı kongre sonrasına bırakmak istedim.

Sayın Başkan isim vermese de beni işaret eden bu söylemleri beni hem şaşırtmış hem de derinden üzmüştür. En yakın zamanda teknik direktörün İstanbul'a geleceği tarihin bile verildiği olmuştu. Fakat doğru olmayan ya da gerçekleşmeyen haberlere hiçbir zaman bu şekilde bir suçlamada bulunulmamıştı.

Bir gazeteci olarak haber yapmaya devam edeceğim. Bu haberleri yaparken her kesimden insanla konuşacağım. O kişilerin eski yönetici veya muhalif olması beni doğru bildiklerimden döndürmez. Haber değeri olduğuna inandığım bir şey varsa bunu kamuoyuyla paylaşırım" diyerek cevap vermişti.

Bu paylaşıma ise Acun Ilıcalı "Haber yapıyorum şemsiyesi altında sahte beklenti yaratırsan, fitne sokarsan bunları yaşaman normal. Geçenlerde başkanla aramda geçen hayali bir konuşma uydurmuştun, yalan haber yaptığına bizzat şahidim" diyerek şaşkınlık yaratmıştı.

Bunun üzerine Sercan Hamzaoğlu "Acun, sen benim muhatabım değilsin? Tek ricam var, gece 12'de Samandıra'ya gidip takımın dikkatini dağıtma. İstersen devamını da açıklayabilirim. Başkan da senin yüzünden herkese fırça atmak zorunda kalmasın. Beni sindirebileceğini düşünme başkalarıyla karıştırma" dieyrek yazdı. 

"ACUN MUHABİRLİK DÖNEMİNİN TAMAMI YALAN HABER, TELEVİZYONCULUK DÖNEMİN TAMAMI KURGU"

Acun Ilıcalı'nın bu sözleri sosyal medyada gündem oldu. Acun Ilıcalı'nın Sercan Hamzaoğlu'na "Yalan habercilikle suçlamasına dair sosyal medya Acun'a dair sert yorumlar yapıldı. 

Acun Ilıcalı'nın muhabirlik döneminde ki yalan haberleri, yalan anonsları, yalan bilgileri hatırlatılarak "Ne güzel dünya, adam yalan dolanla mesleğini yaptı buna rağmen kovulmadı üzerine yalan dolanla servet kazanmaya devam eden yeni kariyer kurdu. 

"Muhabirlik döneminde yalan haberler yapan, televizyonculuk döneminde kurgu ile servetine servet katan adam, etik değerlerden bahsediyor" yorumları yapıldı.

Sercan Hamzaoğlu'na ise Acun'a dair yazdığı iddialar için "Madem bir şeyler biliyorsunuz neden yazmıyorsunuz? Hala üstü kapalı yazıyorsun? Yazsana madem?" diyerke tepki gösterildi.   

Gelişmelerden Haberdar Olun

@