Bilindiği üzere Aleyna Tilki'nin annesi Havva Öztel yıllardır verdiği kareler, yaptığı paylaşımlarla ünlü olabilmek için ciddi bir savaş veriyordu ki en son şarkı söyleyerek bir klip çekmeyi başardı ve bununla da kalmadı.

Henüz Nisa Bölükbaşı'nın şampiyonluğu sonrası Survivor eleştirilerini ve tepkilerini atlatamayan Acun Ilıcalı yine durmadı ve yine olası bir tekrarı MasterChef'te yaşatmaya neden olacak bir hamleyi başlattı.

Acun Ilıcalı'nın yapımcısı olduğu Yetenek Sizsiniz Yarışmasına katılıp adını duyuran Aleyna Tilki'nin sonrasında diğer şampiyonlar teker tekre unutulurken Acun Ilıcalı desteği ile gündemde kalmaya devam edip yıldızının parlatılması da uzun süre tartışılmıştı. Hatta Aleyna Tilki'nin gündemde kalma süreci ve yaşananlar "Aleyna Tiki Acun Ilıcalı'nın neyi?" soruları bile başlamıştı.

Şimdi de Ilıcalı'dan benzer bir destek Tiki'nin meşhur olmaya çalışan annesi için geldi.

Aleyna Tilki'nin annesi Havva Öztel paylaşımları ile şöhret olma yolunda... – Haber İskelesi - Haber İskelesi

Klibi henz yayınlanan Havva Öztel'in kızı Aleyna Tilki'nin büyük destekçisi olan Acun Ilıcalı'nın MaterChef adlı programında görülmesi, özel olarak sahneye davet edilmesi dikkatlerden kaçmazken çok daha skandalı yaşandı.

Acun Ilıcalı'ının kanalında Ilıcalı'nın programı olan MasterChef Türkiye'de Aleyna Tilki'nin henüz klip çıkartmış annesini görenler ve maziyi hatırlayanlar önce "gereksiz reklam çabası" dediler sonra ise mevzu Havva Öztel'in getirdiği yarışmacıyı düşünerek "yeni bir Survivor skandalı yaşanır mı?" diye sordular.

Havva Öztel'in bahane edip geldiği yarışmacıya ise jüri üyeleri tarafından yapılan yorumlar adeta bir skandal oldu.

Masterchef Yeni Jürileri Eskilerini Aratmayacak! O Şefler Basına Sızdı! CZN Burak, Nusret Gökçe… Acun Ilıcalı Eski Şefleri Sildi Attı! Bombalar Patlıyor… - Ankara Yaşam Haberleri

"Kuvvetle evet" denilerek güzelleme yapılan yarışmacının sahnede tanınan 5 dakika içerisinde hiçbir şey yapmaması, sedece salatakabında daha önce hazırlanmış içerikleri ahrmanlaması ve yine pişirdiği eti getirip ısıtması dikkat çekerken aynı jüri üyelerinin aynı 5 dakikada ciddi bir performans gösterememeleri sebebi ile elendikleri akıllara geldi.

MasteChef jüri üyelerinin diğğer yarışmacıları "herşeyi daha önceden hazılayarak gelmişsiniz" ve "sizden sahnede bir aksiyon göremedik" diyerek eledikleri yarışmacılar düşünülürken, Aleyna Tilki'nin annesi Havva Öztel'in yarışmaya çıkmasına vesile olan yarışmacıya üst tondan güzellemeler gösterip 3 evet vermeleri düşündürücü oldu.

Aleyna Tilki'nin annesi Havva Öztel ilk teklisini yayınladı

Jüri koltuğunu, Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu paylaştığı ekranların sevilen programı Masterchef Türkiye'de reklam kokan bu hareketleri görmek geniş bir kesimi rahatsız edip tepki alırken akıllara da Survivor yarışmasının tepki çeken tartışmalı şampiyonu Nisa Bölükbaşı geldi.

Bu arada Nisa Bölükbaşı da birinciliği ardından reklam yıldızı olma yoluna girdi bile...

Şimid de Aleyna Tilki'nin annesi Öztel'in Bergen'in "Seni Kalbimden Kovdum" şarkısıyla yayınladığı klibin hemen sonrası Acun Ilıcalı'nın programında boy göstermesi farklı soruları getirdi.

Mesela çiçeği burnunda şarkıcı Havva Öztel ara ara getirdiği yarışmacıyı bahane ederek, Masterchef'te boy göstermeye, kendini hatırlatmaya devam edecek mi? Beklediği istediği ilgiyi yakalayamaz ise getirdiği yarışmacıya birincilik verilip ayrı bir PR süreci de yapılır mı?

Zira yarışamadaki jüri üyelerinin sahnede aksiyon yapmayıp, yemek hazırlığının çoğunu daha önceden gerçekleştiren yarışmacıları istisnasız eledikleri, ancak bu yarışmacı da aynı aksiyonsuzluğu gösterip ahzır ürünlerle geldiği halde "şiddetli evet" gibi güzellemeler ile şimdiden öne çıkartmaları çok da masum görülmedi.

Burak Özçivit Katar’da Burak Özçivit Katar’da

Yetenek Sizsiniz Türkiye (2009)

Acun Ilıcalı ve Aleyna Tilki yemekte buluştu - Magazin Haberleri