Adalar'daki kayıp at sayısı 978'miş!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Adalar'da bulunan faytonlardan kurtarmak için satın aldığı atlardan 99'unun yok olduğu ortaya çıkmıştı. Fakat AK Parti'den gelen açıklamada kayıp at sayısının 99 değil, 978 olduğu bildirildi.

Güncel 03.05.2021 - 05:44 04.05.2021 - 04:18 İlan35

İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) Adalar’da faytona koşturulan atları kurtarmış ve bir bölümünü Hatay Dörtyol Belediyesi’ne göndermişti. Hatay'a gönderilen atlardan 99 tanesinin kayıp olduğu belirlenmişti. Fakat AK Parti İstanbul İl Teşkilatı'nın Çevre, Şehir ve Kültür İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Cahit Altunay, bilinenden çok daha fazla kayıp atın olduğunu iddia etti.

Basın açıklaması yapan Cahit Altunay, iddialarını şu şekilde dile getirdi:

“Farklı kentlerden toplamda 1341 talebin, Tarım ve Orman Müdürlüğüne ulaştığını biliyoruz. 
Kayseri, Yozgat, Nevşehir ve Bilecik gibi şehirlere, amacına uygun olarak 102 at gönderilmiştir. Fakat İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu birden bire İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne gitmiş ve 'An itibarıyla tüm at sevkıyatları durduruldu. Atlar artık bize ait' diyerek bundan sonra at sevkıyatlarını kendilerinin yapacağını ifade etmiştir. Sahiplendirilmesi sağlanan 102 at dışında geriye kalan 1200 attan 120 adedinin Adalar'da yer alan ahırlarda bulunmaktadır ancak geriye kalan 978 at ile ilgili hiçbir bilgi bulunmamaktadır. Atların sevkıyat öncesi üzerlerindeki çiplerin çıkarılarak bazılarının satıldığı bazılarının ise telef edildiği yönünde cevaplanması gereken ciddi iddialar bulunmaktadır. Şimdiye kadar kaç at verilmiştir, kimlere verilmiştir, nereye verilmiştir ve nasıl verilmiştir? Bu soruların belgelerle cevaplandırılmasını bekliyoruz."

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@