İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun CHP'li Canan Kaftancığlu hakkında yaptığı bir paylaşımın altında annesine yönelik gelen bir küfürlü yorum Bakan Soylu'yu çileden çıkarmıştı. Soylu'nun annesine küfreden Erdal Erbaş, çıkarıldığı mahkeme tarafından adli k

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun CHP'li Canan Kaftancığlu hakkında yaptığı bir paylaşımın altında annesine yönelik gelen bir küfürlü yorum Bakan Soylu'yu çileden çıkarmıştı. Soylu'nun annesine küfreden Erdal Erbaş, çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla salıverildi. Kararı kınayan Bakan Soylu, bakan olmasının dahi bu yanlış kararın alınmasına engel olmadığını belirtmişti.


Bkan Soylu'nun annesine edilen küfür!


Bakan Soylu'nun annesine edilen küfür hakkında açıklamada bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, bu ifadeleri şiddetle kınadığını kaydetti. Bu kişinin hukuk kapsamında en ağır şekilde cezalandırılacağına olan güveninin tam olduğunu belirten Bakan Gül, ihtiyaç olması durumunda bu konuda bir yasa çıkarılabileceğini sözlerine ekledi. Bu tür konularda cezaların daha ağır olması gerektiğinin altını çizen Abdülhamit Gül, bu konunun tartışılacağı yerin sosyal medya değil, mahkemeler ve Meclis olduğunu bildirdi.

AYM'nin Enis Berberoğlu kararı hakkında yorum!


Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) Enis Berberoğlu hakkında ikinci defa verdiği "hak ihlali" kararını yorumlayan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, AYM'nin kararlarının bağlayıcı olduğunu söyledi.AYM'ye yapılan bireysel başvuru hakkının 2012'de AK Parti tarafından getirildiğini hatırlatan Bakan Gül, hukukun üstünlüğüne olan güvenin sarsılmaması için AYM kararlarına uyulması gerektiğine işaret etti. Kararların bir kısmına kendilerinin de katılmadığını altını çizen Bakan Gül, buna rağmen adaletin gözünün bağlı olduğunu ve AYM kararlarının uygulanmak zorunda olduğunu belirtti.