Sosyal medya sayesinde birçok ünlü isme erişilebilmesinin verdiği rahatlıkla sosyal medyadan çeşitli ihbarlar yapılıyor. Mesajının duyulmasını isteyen kişi, ünlü birisinin kullanıcı adını etiketleyerek paylaşım yapıyor ve yaptığı paylaşımla birlikte popü

Audi A4 Mart Ayı Fiyat Listesi Açıklandı! Bu Aya Özel İndirimler Havada Uçuşuyor! Audi A4 Mart Ayı Fiyat Listesi Açıklandı! Bu Aya Özel İndirimler Havada Uçuşuyor!
Sosyal medya sayesinde birçok ünlü isme erişilebilmesinin verdiği rahatlıkla sosyal medyadan çeşitli ihbarlar yapılıyor. Mesajının duyulmasını isteyen kişi, ünlü birisinin kullanıcı adını etiketleyerek paylaşım yapıyor ve yaptığı paylaşımla birlikte popüler kişilere mesajını ulaştırmayı hedefliyor. Bu durumdan en çok etkilenen hesaplardan biri de Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün sosyal medya hesapları oldu. Gerek sade vatandaş, gerek sanat dünyasından ünlüler gerekse siyasi isimler bazı olayların çözülmesi çağrısında bulunarak Bakan Gül'ün sosyal medya hesaplarına çeşitli talepler yağdırıyor.

"Sosyal medyadan tutuklama siparişi olmaz"


Bakan Gül, kendisine sosyal medyadan yapılan suç ihbarları ve tutuklama çağrılarıyla ilgili konuştu. Ülkenin Adalet Bakanı olarak hakim ya da savcı cübbesi giyemeyeceğini aktaran Bakan Gül, görev süresi boyunca böyle bir sorumluluğu üstlenemeyeceğini kaydetti.Ankara Hakimevi'nde konuşma yapan Bakan Gül, klavye başına geçen insanların kendisine tutuklama talebi yağdırdığını belirtti. Sosyal medyadan adeta tutuklama siparişi yapıldığını aktaran Bakan Gül, Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu ifade etti.

"Bazı yargı kararlarından ben de memnun değilim"


Kendisinin de bir hukukçu olduğunu hatırlatan Bakan Gül, kendisine yönelik taleplerin hukuun işleyişine ters olduğunu dile getirdi. Adalet Bakanı olarak tutuklama yapamayacağını kaydeden Bakan Gül, kurallar ve usullere aykırı olan uygulamaların kabul edilemeyeceğini belirtti. Sosyal medyadan gelen tepkileri anlayışla karşıladığını aktaran Gül, yargının verdiği bazı kararlardan kendisinin de memnun olmadığını ancak müdahale edemeyeceğini sözlerine ekledi.