AKP'de Hazine Ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin açıklama ve paylaşımlarına gülmeye alışmıiken bu defa güne Adalet Bakanı Bekir Bozdağ damga vurdu.

Tarım Bakanlığı’nın yapması gereken açıklamayı Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yapınca adeta ortalık  karıştı. Adalet Bakanı Bozdağ’ın 'müjde' diye verdiği sosyal medya paylaşımına tepkiler yağarken,
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin rolünü çalarak çiftçilere ‘müjde’ vermesine sosyal medyada çok ilginç ve düşündürücü yorumlar geldi.

İşte Kesinleşen Memur Ve Emekli Maaşları! 4 Temmuz'u Beklemeyin! Memur Maaşı 9 Bin 268 Lira Duyuruldu! İşte Kesinleşen Memur Ve Emekli Maaşları! 4 Temmuz'u Beklemeyin! Memur Maaşı 9 Bin 268 Lira Duyuruldu!

Adalet Bakanı Bozdağ'ın resmi hesabından duyurduğu haber "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çiftçilerimize verdiği müjde" şeklinde olunca yorumlarda öne çıkan ise "tarımda ve çiftçilere yapılan adaletsizlik sebebi ile açıklama da Adalet Bakanı'ndan gelmiştir" şeklindeki yorumlar oldu.

Erdoğan'ın sözleri Bekir Bozdağ'ı duygulandırdı: Yol arkadaşımı feda edemem! | Gündem Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sert ekmeklik buğdaya ton başına 6 bin 50 lira ve 1000 lira prim, arpaya ise ton başına 5 bin 500 lira ve 500 lira prim ödemesi yapılacağını açıklarken bu duyuruyu Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’den önce Adalet Bakanı Bozdağ açıklaması tepki ve dalga konusu oldu.

Adalet Bakanı Bozdağ'ın sosyal medya üzerinden yapılacak ödemelerle ilgili bilgileri paylaşırken “Çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olsun.” ifadelerini kullandığı paylaşımı aynen şöyle oldu;

Bu paylaşımın altına çiftçilere verilen bu hakkın yetersiz olduğunun yanı sıra Bekir Bozdağ’ın görevinin Adalet Bakanlığı olduğu da hatırlatıldı.