Personel alımı bekleyenlere müjdeli haber Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından verildi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, personel alımı yapacaklarını duyurdu.

Ziraat Bankası nakit ihtiyacı olanları düşündü! 35000 TL, ödemeler bugün başladı. Ziraat Bankası nakit ihtiyacı olanları düşündü! 35000 TL, ödemeler bugün başladı.
Personel alımı bekleyenlere müjdeli haber Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından verildi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, personel alımı yapacaklarını duyurdu. Adalet Bakanlığı'nın yapacağı personel alımı ile binlerce kişi, kadrolu olarak işe başlayacak. Adalet Bakanlığı personel alımları ile pek çok farklı iş grubunda personel alımı olacak. Üstelik Adalet Bakanlığı'nın yapacağı personel alımı ile tam 13 bin 202 personel alınacak. Bu sayede pek çok iş arayan vatandaşlar, hayallerindeki işe kavuşacak. Adalet Bakanlığı infaz memuru, zabıt katibi, mübaşir ve daha pek çok alanda personel alımı yapacağını duyurdu. Adalet Bakanlığı'nın personel alımı yapacağını duyan vatandaşlar, iş alımlarına nasıl ve nereden başvuru yapacaklarını araştırmaya başladı.Mübaşir, infaz koruma memuru, zabıt katibi, psikolog gibi pek çok çeşitli alanda eleman alımları başladı. Uzun süredir beklenen personel alımlarının başladığını, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül duyurdu. Abdülhamit Gül, Adalet Bakanlığı personel alımlarının başladığını ve 13 bini geçkin kişiyi alacaklarını açıkladı. Bununla birlikte Adalet Bakanlığı'nın personel alım şartları, kadro bilgileri ve başvuruları ile ilgili açıklama yaptı.

Birçok vatandaşı ilgilendiren ve özellikle iş arayanları sevindiren bir haber geldi. Adalet Bakanlığı tarafından sağlanan kadrolar ile binlerce kişi iş sahibi olacak. Adalet Bakanlığı personel alımları için aranan ilk şart, lise mezunu olmanızdır. Lise mezunu olan vatandaşlar açılan kadrolara başvuru yapabileceklerdir. Adalet Bakanlığı tarafından hemen hemen her alandan personel alacağı ise alınan bilgiler arasındadır. Adalet Bakanlığı her alandan personel alacak. Kontenjan ve kadro bilgilerine göre Adalet Bakanlığı'nın açtığı başvurulara başvuru da bulunabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı 13 Bin Personel Alımı Ne Zaman?

Yeni senenin gelmesiyle birlikte iş alımları, sınav başvuruları başladı. Başlayan başvurularla birlikte başvuru tarihleri de en çok araştırılanlardan oldu. Adalet Bakanlığı tarafından duyurulan ve yüz binlere vatandaşı ilgilendiren personel alımları başladı. 2021 yılının personel alımları senenin ilk aylarında başladı. Adalet Bakanlığı 13 bin 202 tane personel alacak. 13 bin personelin kaçı hangi alanda, hangi kadroya kaç kişi alınacak belli oldu.

Adalet Bakanlığı personel alımları başladı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül neye göre personel alınacağını, hangi kadroda ne kadar açık var, kimler başvurabilir gibi pek çok konuda açıklama yaptı. Adalet Bakanlığı personel alımları önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan bildiri ile başvuru tarihini paylaşacak.Adalet Bakanlığı Kadro Dağılımı 2021

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından kadro dağılımları hakkında bilgilendirme yapıldı. Adalet Bakanlığı, Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre uygulamalı sınav ya da sözlü sınav sonucuna göre personel alımı yapacak. Hangi alandan kaç kişi alacak ve kadro dağılımı ise;

10 sözleşmeli işaret dili tercümanı alımı yapılacak. İşaret dili bilen uzman kişiler, tercüman olarak çalışmaya başlayacak.

25 sözleşmeli aşçı alımı yapılacak. Adalet Bakanlığı tarafından kadroya yerleştirilmek üzere toplamda 25 aşçı alınacak.

110 sözleşmeli şoför alımı olacak. Bu sayede özellikle erkek vatandaşlar, Adalet Bakanlığı'nın açtığı şöför iş ilanına başvuru da bulunabilecek.

625 sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi alınacak. Güvenlik görevlisi olmak isteyen kişilerin bu şansı kaçırmaması gerekiyor.

700 sözleşmeli mübaşir alınacak. Adliyelerde mahkemede yardımcı olan personellere sıkça ihtiyaç duyuluyor. Kadroda da açık olduğu için 700 sözleşmeli mübaşir alımı yapılmasına karar verildi.

En çok alım yapan alanlardan biri ise zabıt katipliği oldu. 3 bin 605 sözleşmeli zabıt katibi alımı yapılacağı Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından vatandaşlara duyuruldu. Bu sayede bu alanlara toplamda 5 bin 75 personel alımı yapılmış olacak.

Diğer bir personel alımı yapılacak kısım ise Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü oldu. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü de sözleşmeli pozisyonda çalıştırılacak uygulamalı ya da sözlü sınav sonucuna göre binlerce personel alımı yapacak. Hangi alandan ne kadar personel alınacağı ve kadro dağılımları ise;

4 kaloriferci alımı yapılacaktır.

19 büro personeli alımı yapılacaktır. Bu sayede 19 ceza infaz kurumu katibi, kadroya alınmış olacaktır.

Sağlık alanında da personel alımları yapılacaktır. Sağlık alanında yapılan alımlar ise 20 sağlık teknikeri ve 51 hemşire alımı yapılacaktır. Bu sayede Adalet Bakanlığı, sağlık alanında toplamda 71 personeli işe almış olacaktır.

33 aşçı alımı yapılacaktır.

Yine özellikle erkek vatandaşları ilgilendiren 156 şoför alımı olacaktır.

157 teknisyen alınacaktır. Teknisyenlerin hangi alanda ve kurumda görevli olacağı ise başvuru sırasında detaylara bakılarak öğrenilecektir.

Ve son olarak 4 bin 918 infaz ve koruma memuru alımı yapılacağı duyuruldu. Bu sayede Adalet Bakanlığı tarafından 5 bin 358 personel alınacağı duyurulmuş oldu.Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvuru

Adalet Bakanlığı personel alımlarında KPSS puan türü dışında farklı bir sınav puanından değerlendirme yapılmayacak.

Ayrıca Adalet Bakanlığı personel alımlarında; Adalet komisyonları tarafından yapılacak olan uygulamalı sınav veya sözlü sınava, lisans mezunları için 2020 yılı KPSS Sınavında KPSSP3,

ön lisans mezunları KPSSP93,

ortaöğretim mezunları için de KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alanlar başvuruda bulunabileceklerdir.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Tarihleri

Adalet Bakanlığı personel alımları "www.turkiye.gov.tr" adresi üzerinden yapılacaktır. www.turkiye.gov.tr'ne giriş yaptıktan sonra Adalet Bakanlığı İş Başvurusu kısmına tıklamanız gerekmektedir. Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru tarihleri 23 Şubat-12 Mart arasında saat 23.59'a kadar yapılacaktır. Adalet Bakanlığı personel alımları 23 Şubat günü başlıyor. Adalet Bakanlığı personel alımları son başvuru tarihi 12 Mart 23:59'dur.

Adaylar aynı anda iki farklı pozisyona iş başvurusunda bulunamaz. Eğer başvurur ve başvurularından biri onaylanırsa hakkı elinden alınır. Her aday yalnızca bir alana iş başvurusunda bulunabilir.