Adalet Bakanlığı Personeli Başvuruları. Üniversite mezunları ülkemizde artık her türlü mecrayı iş bulmak için zorluyor.

Adalet Bakanlığı Personeli Başvuruları. Üniversite mezunları ülkemizde artık her türlü mecrayı iş bulmak için zorluyor. Devlet bünyesinde yapılan tüm alımlar da büyük bir ilgi ile takip ediliyor. Bakanlıkların da açmış oldukları personel alımları çok ilgi görüyor. Örneğin, Adalet Bakanlığı personeli olmak için belli şartları sağlamak gerekir. Kadroların birçoğu için KPSS şartı aransa da, genel de genelde zabıt kâtibi, mübaşir, güvenlik görevlisi, infaz koruma memuru, teknisyen, aşçı, hizmetli vb. alanlarda alımlar yapılabiliyor.

Alınan personel, adliyeler, ceza infaz kurumları icra daireleri, personel eğitim merkezleri ve Bakanlık merkezde istihdam edilir. Adalet Bakanlığı personeli maaşları da istihdam edilen kadroya göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca şartları sağlayan tüm adaylar için mülakat sınavı da yapılmaktadır.

Adalet Bakanlığı Personeli Olabilmek İçin

Açılan her kadro için hem genel şartlar hem de özel şartlar mevcuttur. Tüm bu şartları sağlayarak mülakattan da geçerli puanı alabilenlerin atamaları yapılır. Hatırlatmakta fayda vardır ki, herkes bir tek kadro için başvuru yapabilir. Birkaç kadroya başvuru yaparak, şans deneme gibi bir durum söz konusu değildir, adaylar için bu fark edilirse başvuru geçersiz sayılır. Bu durum çalışmaya başladıktan sonra anlaşılırsa da tazminatsız ve bildirimsiz işten çıkarma söz konusudur. Peki, genel şartlar nelerdir, Adalet Bakanlığı personeli olabilmek için şartlar;

·         Akıl hastalığı olmamak,

·         Arşiv ve güvenlik soruşturması olumlu gelmiş olmak.

·         Her kadro için gerekli olan yaş şartını taşıyor olmak

·         Başvurulan kadro ile ilgili eğitim şartını taşıyor olmak

·         Türk Vatandaşı Olmak

PTT Acil İhtiyacınıza Çözüm Olarak Muslukları Sonuna Kadar Açtı! 40.000 TL Tek Kalemde Verilecek PTT Acil İhtiyacınıza Çözüm Olarak Muslukları Sonuna Kadar Açtı! 40.000 TL Tek Kalemde Verilecek

·         Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

·         Mahkûmiyeti bulunmamak

Ataması Yapılan Personel Göreve Başlama Şartları

Tüm bu şartlar kadrolar için genel şartlar olarak sayılabilir. Bunların dışında ilgili pozisyonla ilgili özel şartlar da vardır. Bunları da taşımak gerekir. Daha sonrasında adaylara alanlarıyla ilgili genel kültür sorularının yöneltildiği mülakat süreci başlatılır.

Buradan da alınması gereken puanı alan adayın ataması yapılır ve Adalet Bakanlığı personeli olmuş olur. Ataması yapıldığı halde, belirlenen gün ve tarihte, görev yerinde olmayan adaylar için atama iptali söz konusudur. Onların yerinde yedek adaylar işe başlatılır. Bu yüzden tarihlere özen gösterilmelidir.