Adana’da sabah saatlerinde düzenlenen operasyonda Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Funda Buyruk dahil 38 kişi gözaltına alınırken, haber darp ve çıplak arama iddialarının da gölgesinde kaldı.

Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur? Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur?

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, Binevş Kültür Merkezi ile ilgili yürüttüğü bir soruşturmayı gerekçe göstererek 38 kişi hakkında gözaltı kararı verirken soruşturma kapsamında Binevş Kültür Merkezi ile Adana ve Diyarbakır'da bazı adreslere baskınlar gerçekleşti.

Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı'na gözaltı kararı

MA'nın gündeme taşıdığı haberde, Seyhan Belediyesi Başkan Yardımcısı Funda Buyruk, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana İl eş başkanları Helin Kaya ve Mehmet Karakış, DBP Çukurova Bölge eş sözcüleri Şilan Turğa ve Enver Güler ile Mehmet Sait Dikmen, Abdurrahman Oral, Hayrettin Öz, Sever Uzun, Mehmet Saruhan ve Mahsun Uzun’un da bulunduğu çok sayıda kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Bu arada gözaltına alınan Mehmet Sait Dikmen'in babası Mehmet Emin Dikmen ise sabah saatlerinde evlerine düzenlenen baskınla ilgili olarak "Polislere durun kapıyı açacağız dedi, durmadan kapıya vurup, bağırıyorlardı. Polis dış kapımızı kırdı ve o esnada cam kırılıp yüzümüze geldi. Kan içinde kaldık. Hakaret edip bizi darbettiler. Evde çocuklar vardı ve psikolojileri bozuldu. Üzerimize silah doğrultular. Bu vicdansızlıktır" sözleri ile dikkat çekti.

Adana'da PKK operasyonu! HDP'li yöneticiler ve Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı dahil çok sayıda gözaltı var - Haberler

Baskın sırasında evde bulunan bir kadının ise bir odaya kapatıldığı ve giysilerinin çıkarılarak çıplak arama dayatıldığı iddiası haberde ayrıca yer aldı.

Operasyonun PKK/KCK soruşturması kapsamında olduğu belirtildi.