İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İzmir'de enkaz kaldırma çalışmalarında 62 olan ölü sayısının 69'a yükseldiğini açıkladı. AFAD yetkilileri, enkaz kaldırma, kurtarma ve arama-tarama çalışmalarına devam edildiğini, şehrin d

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İzmir'de enkaz kaldırma çalışmalarında 62 olan ölü sayısının 69'a yükseldiğini açıkladı. AFAD yetkilileri, enkaz kaldırma, kurtarma ve arama-tarama çalışmalarına devam edildiğini, şehrin dört bir yanında gerekli yardımların yapıldığını açıkladı. Yetkililer, 50 saati aşan süredir enkaz altında kalan vatandaşlara ulaşma çabasını son sürat sürdürmesine rağmen özellikle çok dikkatli hareket etme gereksinimi, iş makinalarının kullanımının riskli olması gibi nedenler ekipleri yavaşlatıyor.

Enkaz altında kalan vatandaşların hâlâ canlı olabilecekleri belirtilirken, cansız bedenlere ulaşmanın da önem taşıdığı, AFAD yetkililerinin canlı olan vatandaşlara ulaşım için büyük dikkatle çalıştıkları belirtiliyor.

İzmir'de 220 yaralının hastanelerde tedavi altında tutuldukları belirtilirken, 729 hastanın ise yaralı olarak tedavi edildikten sonra hastanelerden taburu edildikleri açıklandı.