Türkiye’de her geçen gün bir yeni skandal ataama ve görevlendirme haberi düşerken, bu skandal dosyalarda en çok adı geçen ve Türkiye'nin kontrolünde bulunan Afrin’den yeni haberler geldi.

Hatay’ın Kırıkhan İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde şoför olan Şerif Demir’in kendi çalıştığı kurumda şoför ihtiyacı olduğu halde yurt dışı tazminat alması için Afrin Devlet Hastanesi’ne özel kalem müdürü olarak atanmasının ardından yeni skandal atama daha ortaya çıktı.

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü'nün iktidara yakın Sağlık-Sen yöneticileri ile birlikte, söz konusu sendikaya üye personelin “yurt dışı tazminat” alabilmesi için yaptığı görevlendirme Afrin'de açılan hastanede yaşananların en ilginci oldu.

Sağlık Bakanından 'Menzil' sorusuna yanıt yok

İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan Abdulkadir Sural’ın hizmetli kadrosunda bulunmasına rağmen Afrin Devlet Hastanesi’ne müdür yapıldı ortaya çıkarken, iktidara yakın Sağlık-Sen’in temsilcisi olması ile de bilinen Sural’ın daha önce de sahte lise diploması iddiasıyla soruşturma geçirdiği ve soruşturmanın örtbas edildiği açıklandı.

Bu arada edinilen bilgilere göre, yandaş sendikaya üye personelin yurt dışı tazminatı alabilmesi için Sağlık – Sen yöneticileri ile birlikte özel görevlendirmeler yapan Hatay İl Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat’ın Menzil tarikatına mensup olduğu ve personellere Menzilci olmaları için baskı yaptığı iddiaları da yankı buldu.

Menzil tarikatı seçimlerde Erdoğan'ı destekleyecek - Kocaeli Barış Gazetesi

Bakan Işıkhan’dan 'Asgari Ücret' Açıklaması: ‘’Enflasyona Ezdirmeyeceğiz’’ Bakan Işıkhan’dan 'Asgari Ücret' Açıklaması: ‘’Enflasyona Ezdirmeyeceğiz’’

Yeniçağ’ın konuyla ilgili yaptığı ilk haberde, Türkiye’de tıp fakültesini kazanamayan bir doktorun, Ukrayna’da tıp okuyarak Türkiye’ye geldiği, Hatay Kırıkhan’a atanan söz konusu doktorun, atandığı gibi herhangi bir tecrübesi olmadan Afrin Devlet Hastanesine başhekim olarak görevlendirmeye gittiği ortaya çıkmıştı ki şimdi ise iktidara yakın Sağlık-Sen sendikasına üye olduğu öne sürülen söz konusu başhekimin de Menzil tarikatına mensup olduğu iddiaları skandal atama ile birlikte ayrıca dikkat çekti.

Akıllara ise İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray'ın, Menzil tarikatının Sağlık Bakanlığı'nı ele geçirdiği iddiasını Bakan Koca'nın yanıtsız bırakması geldi.