Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi 15 Personel Alımı İlanı Yayımladı

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ), sağlık alanında uzmanlaşmış personel kadrosunu genişleterek yeni bir istihdam fırsatı sunuyor. Sağlık sektörünün çeşitli branşlarında 15 sözleşmeli personel alımıyla, AFSÜ, kaliteli hizmet ve uzmanlık alanında öncü bir kurum olmaya devam ediyor.

AFSÜ'nün personel alım duyurusuna göre, başvuruda bulunacak adaylardan aranan şartlar şu şekilde sıralanmaktadır:

Kamu Bankasından 1,20 Faizle Konut Kredisi Hazırlığı! Ziraat Milyonluk Kredileri Tek Seferde Veriyor! Kamu Bankasından 1,20 Faizle Konut Kredisi Hazırlığı! Ziraat Milyonluk Kredileri Tek Seferde Veriyor!
  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
  3. Türk Ceza Kanunu hükümlerine göre belirtilen suçlardan mahkum olmamak.
  4. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya askerlikle ilişiği olmamak.
  5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
  6. 2022 yılı KPSS sınavına girmiş olmak.
  7. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
  8. Adaylara hizmet sözleşmesi yapılacak olup, belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri 1 ay içerisinde feshedilecektir.
  9. Başvuracak adayların, sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilebilmeleri için belirli şartlara uymaları gerekmektedir.
  10. Lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için ayrı ayrı KPSS puanları esas alınacaktır.

Başvurular, "Kamu Görevlerinde İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik" hükümlerine göre değerlendirilecek ve 7/24 kesintisiz hizmet gereği olan nöbet usulü çalışma düzenine uygun adaylar aranmaktadır.

AFSÜ, ilanın her aşamasında değişiklik yapma hakkına sahip olup, başvuran adaylar hakkında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapacak; olumlu sonuçlanan adaylarla iletişime geçilecektir. Başvuru sahiplerinin gerçeğe aykırı beyanda bulunmamaları önemli bir kriterdir; aksi halde başvurular değerlendirilmeyecek ve yasal işlemler başlatılacaktır.

AFSÜ'nün yapacağı bu personel alımı, sağlık sektörüne değerli katkılarda bulunacak uzmanların önünü açarken, istihdam olanakları sunarak bölgede ekonomik büyümeye de destek olacaktır. Başvuruda bulunacak adayların belirtilen şartları dikkatlice inceleyerek, başvuru sürecine uygun şekilde hazırlık yapmaları önemlidir. AFSÜ, nitelikli ve uzman personel kadrosunu genişleterek, sağlık alanındaki kalitesini daha da artırmayı hedeflemektedir.