Geçtiğimiz Haziran ayında Sedat Peker'in Mehmet Ağar'a ait suikastler iddiasında adı geçen Ahmed Nazari tekrar gündem oldu.

Hakkında en son organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesi ile yakalama kararı bulunan Sedat Peker, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ile ilgili olarak birçok suikast iddiasında bulunmuş ve ayrıca Ağar'ın Avrupa'da hakkında yakalama kararı bulunan İran vatandaşı Ahmed Nazari'ye Türk vatandaşlığı aldırdığını söylemişti.

Peker,  "basın danışmanı" olarak tanınan Emre Olur’un sosyal medya hesabından eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunurken Nazari'ye ait Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanını da paylaşmıştı.

"MEHMET AĞAR'IN SEDAT PEKER'İ ÖLDÜRTECEĞİ ADAM"

Mehmet Ağar iddiası Ankara'yı karıştırdı - Haber 7 İç Politika

Ağar'ın Avrupa'da yakalama emriyle aranan İran vatandaşı Ahmed Nazari'ye Türk vatandaşlığı verdirdiği gündeminden sonra aynı isim bu defa "Mehmet Ağar'ın Peker'i infaz planında" geçti.

FETÖ Terör örgütü ile ilişkili olarak tanınan gazeteci Cevheri Güven sosyal medya hesabından 15 Temmuz darbe planı ifşaları sonrası bu defa da Mehmet Ağar ve Ahmed Nazari dosyasını açıklayacağını duyurdu.

resim-473

"Bu akşam Ahmed Nazari dosyası söz verdiğim gibi kanalımda. Türkiye'nin en zengin garajından birkaç fotoğraf paylaşayım başlangıç olarak. Nazari'deki garaj Ali Koç'ta yok. Dosyada Mehmet Ağar'ın Peker'i infaz planında Nazari'nin rolünün detayları var ayrıca..." diyen Cevheri Güven sonrası Ahmed Nazari yine gündemde merak edilen bir isim oldu.

Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları

SEDAT PEKER DOĞRULANMIŞTI

Sedat Peker'den yeni Ahmed Nazari iddiası

Sedat Peker'in İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunduğu ve Ahmed Nazari'ye Türk vatandaşlığı verildiği iddiaları BirGün yazarı Timur Soykan tarafından ,Ahmet Nazari’ye ait ticari belgelerle doğrulandığı kaydedilerek, "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına Şubat 2020'de geçmiş" denmişti.

Soykan ilgili haberi "Nazari Gayrimenkul Şirketini Ahmad Nazarıshırehjını ismiyle kuruyor. Merkezi İstanbul Ataşehir. 18 Şubat 2020'de Sicil Gazetesi'nde T.C vatandaşlığına geçmesi nedeniyle şirket kaydında değişiklik yapıyor. Adı Ahmet Nazari'ye ve yabancı kimlik no'su T.C kimlik no'suna dönüşüyor. Yani Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına Şubat 2020'de geçmiş."diyerek duyurmuştu.

SEDAT PEKER NELER SÖYLEMİŞTİ?

Mehmet Ağar'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Destek - YouTube

Peker, gündeme getirdiği Mehmet Ağar dosyasında Ahmet Nazari le ilgili şunları söylemişti;

“Bir taraftan söylenenler doğru değil diyorsun, aynı anda da Murat Boyracı’yı fare Murat’ı Dubai ye yolluyorsun. Sen zavallısın. Beni rahmetli Tarık Ümit ile rahmetli orhan adıbelli ile karıştırma. Yada daha önce öldürttüğün diğer kişilerle beni karıştırma. murat boyracı’nın konusundan kimseye bahsetmeyecektim, çok sevdiğim bir dostum rica ettiği için. Bana karşı yapılacak bir suikast hazırlığı konuşulurken, Dubai’de ne işin var? İyi niyetle geldiysen, bizi niye haberdar etmiyorsun?"

........

"Ulan derinciler,ulan kahpeler ben size demiyormuyum beni yalanlamayın diye? Yanınızda oturanlara,telefonla konuştuklarınıza ahmed nazari’yi Türk vatandaşlığına almadık diyorsunuz. Alın ulan,bu da kimliği.Tüm belgeler bende. Sizi mahvedecem.B indiği çakarlı arabayıda konuşacağız.

Benim Aslan kardeşlerim, yeni çıkan sosyal medya yasasından korkmayın. Orada yalan bilgi yayanlar cezalandırılır diyor. Benim her anlattığım şeyin ya ses kaydı ya WhatsApp yazışması ya belgesi ya da görüntülü konuşma kaydı var. HİÇ BİRİ YALAN DEĞİL!!! BEN DE SÖZ NAMUS…”
Sedat Peker, Ahmed Nazari'nin nüfus cüzdanını da paylaştı