Ahlaksız bulunduğu için Melek Mosso yerine sahne alaması için seçilen ismin Seda Sayan olması kadar Seda Sayan'ın söyledikleri de ayrıca yasaklarla dolan gündeme damga vurdu...

Isparta Uluslararası Gül Festivali'nde 3 Haziran'da düzenlenecek olan Melek Mosso konseri iptal edilmiş ve festivalde Melek Mosso'nun yerine Seda Sayan'ın sahne alması kararlaştırılmıştı.

Melek Mosso'nun konseri bilindik çevrelerin baskıları sonucu iptal edilirken Mosso'nun yerine Seda Sayan'ın sahne alacağı öğrenildi ve bunu kabul etmesinin ardından sosyal medyada tepki alan Seda Sayan da tamda seçime yanaşır bir konuşma yaptı.

seda sayan | OK.RU

Eleştirilerin ardından 2. Sayfa programına açıklama yapan Seda Sayan, "Sanatçıların konser takvimini menajeri belirler. Ben haftanın beş günü zaten full çalıştığım için bazen havaalanında öğreniyorum konser yeri ve bilgilerini. menajerim Osman Yuvacı anlaşmayı yapmış Melek kardeşimle ilgili araştırmayı yaptığımda Melek'in sanatına ya da kadınlığına değil bir konserinde kadınlar ile ilgili konuşurken yaptığı parmak işaretinden dolayı Isparta Belediyesi'nin tepki gösterdiğini öğrendim. Melek adına merak edip o hareketi videodan izledim. Bir talihsizlik olduğunu düşünüyorum inşallah bir daha böyle bir eylemde bulunmamasını dilerim" diyerek savunma yaptı.

Konu ile ilgili en dikkat çeken sözler ise sivri dili ve nokta atışı tespitleri ile bilinen Armağan Çağlayan'dan geldi.

Masterchef Mehmet Yalçınkaya Üzen Hayat Hikayesi İle Gündem Oldu! Çok Daha Fazlası Var... Masterchef Mehmet Yalçınkaya Üzen Hayat Hikayesi İle Gündem Oldu! Çok Daha Fazlası Var...

Melek Mosso için "Bir kadın şarkıcı ahlaksızlıkla suçlanıp konseri iptal edilir, konsere çıkacak diğer iki kadın şarkıcı “dut yemiş bülbüle” döner! Başka bir Kadın şarkıcı ahlaksızlıkla suçlanan kadın şarkıcının yerine sahneye çıkmayı kabul eder!" dedi.
Armağan Çağlayan yasaklar ve Melek Mosso konusunda "sesini çıkarmayan" lara seslenerek şu cümleleri söyledi;

"Müzik sektörü için neden sektörün içindeki insanlar ses vermiyor, birbirine destek olmuyor? Rekabet bu kadar mı gözünüzü kör etti? Müzik yasağı olur, en çok Sektörün dışındakilerden ses çıkar"

 "Bir kadın şarkıcı ahlaksızlıkla suçlanıp konseri iptal edilir, konsere çıkacak diğer iki kadın şarkıcı 'dut yemiş bülbüle' döner! Başka bir Kadın şarkıcı ahlaksızlıkla suçlanan kadın şarkıcının yerine sahneye çıkmayı kabul eder! E siz kendi mesleğiniz için ses çıkart(a)mıyorsanız, siz kendi kadın haklarınız için ses çıkartmıyorsanız, birbirinize destek olmuyorsanız, biz neden size destek olalım?"