Spor gündemindeki son durumlara dair yayıncı kuruluş beIN Sports'a açıklamalar yapan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, gündemde bomba etkisi yaratacak değerlendirmelerde bulundu. Trabzonspor'da başkanlık görevine 2018 yılında geldiklerini hatırlatan Ağa

Spor gündemindeki son durumlara dair yayıncı kuruluş beIN Sports'a açıklamalar yapan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, gündemde bomba etkisi yaratacak değerlendirmelerde bulundu. Trabzonspor'da başkanlık görevine 2018 yılında geldiklerini hatırlatan Ağaoğlu, bu 3 yıllık kısa sürenin kulübün içindeki bazı kişilere 3 asır gibi geldiğini söyledi. Takımın yönetimine geldikleri günlerde altından kalkılması zor bir borç yükünün olduğunu kaydeden Ağaoğlu, sadece Trabzonspor'un değil Türk sporunun borç batağının içinde olduğunu dile getirdi. Yönetimde göreve geldikleri günlerde koskoca Trabzonspor kulübünün oyuncularına 7 aydır para ödemediğini öğrendiklerini söyleyen Ağaoğlu, kulüpte adeta bir kaosun olduğunu hatırlattı.

"Bu kupalara teneke muamelesi yaptılar"


Trabzonspor Başkanı oldukları için kendilerinden beklenen şeyin şampiyonluk olduğunu ancak işin çok farklı ve yıpratıcı yönleri olduğunu belirten Ağaoğlu, taraftarın yüksek beklentileri olduğunu kaydetti. Aldıkları Türkiye Kupası ve Süper Kupa'ya adeta "teneke kupa muamelesi" yapıldığını söyleyen Ağaoğlu, taraftarın istediği asıl kupanın Süper Lig kupası olduğunu ifade etti.Trabzonspor'un 4 yıl önce müzesindeki kupalara haciz gelen bir kulüp olduğunu belirten Ağaoğlu, kat ettikleri mesafenin görmezden gelindiğini kaydetti. Takımın puan kayıplarıyla birlikte taraftarların da eleştirmeye başladığını söyleyen Ağaoğlu, puan kayıplarıyla gelen eleştirilerin bazı kişiler tarafından manipüle edilebildiğini belirtti.

"Geçen yıl şampiyonluk şanssız şekilde kaçtı"


3 yıllık çalışmaları sonucunda bugün Trabzonspor'un borçsuz bir kulüp haline dönüştüğünü aktaran Ağaoğlu, sadece vadelenmiş borçların kaldığını söyledi. Diğer büyük kulüplere göre Trabzonspor'un borcunun çok daha düşük olduğunu belirten Ağaoğlu, diğer üç büyük kulübün borçlarının yüzde 25'i kadar borçlu olduklarını dile getirdi. Gelinen noktada ay bitmeden futbolcuların maaşlarının yattığını vurgulayan Ağaoğlu, idari personelin maaşlarının da gününde ödendiğini kaydetti. Sahada başarı elde etmek için önce mali başarının kazanılması gerektiğini vurgulayan Ağaoğlu, geçen yıl şampiyonluğu son haftalarda şanssız şekilde kaçırdıklarını belirtti.


"Uğurcan'a teklif geldi, kendisi istemedi"


Trabzonspor'un son yıllarda oyuncularını büyük paralara satan bir kulübe dönüştüğünü aktaran Ağaoğlu; Uğurcan Çakır, Abdülkadir Ömür ve Ekuban'ın değerinin arttığını bildirdi. Geçen yıl kendisine teklif gelen Uğurcan Çakır'ın "Benim değerim çok daha fazla" diyerek teklifleri geri çevirdiğini ve kulübün yanında durduğunu kaydeden Ağaoğlu, Uğurcan2ın sezon sonu çok yüksek paralara büyük bir kulübe gidebileceğini dile getirdi. Pandeminin olmaması halinde Sörloth'un en az 30 milyon euroya satılabileceğini belirten Ağaoğlu, öte yandan Berat Özdemir'den de bir patlama beklediğini ve gelecek sezonlarda yüksek fiyatlara satılabileceğini kaydetti.