Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan son dönemlerde muhalefetin iktidar garanti değişti tavırlarına tepki gösterdi.

Bugünkü köşe yazısında konu ile ilgili düşüncelerini kaleme alan Ahmet Hakan ekonomik kriz, ya da doğal afetlerden sonra bir iktidar değişiminin gerçekleşme konusu garanti bir husus değildir, dedi.

Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay

Bugünkü yazısında özetle; ‘Ekonomik kriz olur bizim muhalefet hemen bu sefer tamam bunlar gidiyor biz geliyoruz diye havaya giriyor, deprem oluyor, muhalefet hemen bu da götürmezse ne götürecek daha biz geliyoruz, bitti işleri diye havaya giriyor. Oysa geniş seçmen kitleleri sadece yaşadıkları sıkıntılara odaklanmaz, aynı anda geleceğe bakar ve umut arıyorlar.

Muhalefetin yapması gereken krizler ve sıkıntılar sebebi ile oyunu değiştirmeye hazır seçmenlere şu düşünceyi aşılaması gerekiyor örnek vermek gerekir ise ekonomik konuda seçmen Bu ekonomiyi ancak muhalefet toplar demeli, depremin doğurduğu sıkıntıları ancak muhalefetle aşabiliriz düşüncesinde olmalı.

Herkes elini vicdanına koyup bir düşünsün ve şu soruya cevap versin, son günlerde altılı masa etrafında dönen patırtılara kulak veren bir seçmen bu muhalefet Türkiye’nin devasa sorunlarını çözer duygusuna kapılır mı? Sıkıntılar, krizler, sorunlar bu tarz şeyler bir iktidar değişiminin garanti sebebi değildir. Bu tarz krizler ve sorunlar iktidar değişiminin kapısını aralar ancak muhalefet umut olamaz ise bu adamlar gelirse daha iyisini yapar duygusunu seçmene vermez ise o kapı aynı hızda yeniden kapanır.

Masada dönen ve yılan hikayesine dönmüş olan aday meselesi, masadan gelen mesajlar ve Akşener’in CHP’ye yönelik veryansınları, ortalama bir seçmende ülke bunların elinde daha beter olur, ben bildiğimde şaşmayayım duygularına neden olmaz mı? Tabi ki açabilir, o zaman kitabı ortasından konuşalım eğer ki seçimi yine AK Parti kazanır ise bu zafer tamamen muhalefete aittir, denilebilir.

Ekşi Sözlük Hakkında da Yazmıştı

Gazeteci Ahmet Hakan geçtiğimiz gün ise köşe yazısında Ekşisözlük’ün kapatılması hakkında da yorumlarda bulunmuş ve yazdıkları belirli bir kesim tarafından büyük bir tepki ile karşılanmıştı, gerek muhalefet kanadı gerekse iktidar kanadı tarafından yazdığı yazılar nedeni ile sıklıkla eleştiri yağmuruna tutulan Ahmet Hakan’ın muhalefet hakkında yazdığı bu yazıya nasıl tepkiler geleceği ise merak konusu.