Yeliz takma adı ile sosyal medya hesabı yakalanan ve yaptığı gaflarla da ünlenen AKP milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı sosyal medyada yine Onur Haftası sebebi ile gündem oldu. Ancak bu defa farklı. LGBT Bayrağı ve sebebi yorumu ile gündemde Sayın vekil.

LC Waikiki Skandalı İçin Açıklama Geldi! Portestolar İse Sürüyor! LC Waikiki Skandalı İçin Açıklama Geldi! Portestolar İse Sürüyor!

Bir zamanlar AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı erdoğan2ın şoföü olan ancak birden milletvekili olması ile de dikkat çeken Ahmet Hamdi Çamlı ekranlarda ki "sarhoş" denilen vukuatından sonra şimdi de ABD konsolosluğuna yazdıkları ile gündem oldu.

Onur Haftası nedeni ile binasına LGBT bayrağı asan konsolosluklardan ABD Konsolosluğunu gözüne kestiren Çamlı sosyal medya hesabından ABD konsolosluğunu da ekleyerek şunları yazdı;

"İstanbul ABD konsolosluğundaki bu resim foto montaj mı? Yoksa inanılır gibi değil. Bir devlet sapkınlığın,fuhşiyatın, fahişeliğin bayrağını temsilcilik binasına nasıl asar!? "Tanrıyı kıyamete zorlamak"gibi bir misyonu bir devletin üstlenmesi gibi birşey! Acayip! "

Ahmet Hamdi'nin yazdığı satırlar sosyal medyada önce "Geçmişte Yeliz adlı bir hesabı olan kişiye göre cüretkar bir tweet olmuş sayın vekil" denilerek alay konusu oldu,

Sonra ise "Bunu yazan Yeliz olduğundan gülüp geçiyoruz ama nefret suçu işliyor. Bunun hesabını bu dünyada sorabileceğimiz bir hukuk devletinin mücadelesini veriyor toplumun tüm demokratik güçleri." sözleri ile tepki gördü.

Screenshot 2022-06-02 at 16-14-37 Ahmet Hamdi Çamlı Twitter'da
Screenshot 2022-06-02 at 16-21-35 Yeliz - Twitter Arama _ Twitter