Aile ve Sosyal Hizmetle Bakanlığı ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaya devam ediyor. bu bağlamda gıda, giyim, elektrik ve doğalgaz faturalarının yanında eğitim ödemelerine de destekler sürüyor. Bakan Yanık, hesaplara toplam 3 Milyar 499 TL tutarında desteğin yatırıldığını açıkladı. İşte detaylar…

Aile ve Sosyal Hizmetle Bakanlığı ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaya devam ediyor. bu bağlamda gıda, giyim, elektrik ve doğalgaz faturalarının yanında eğitim ödemelerine de destekler sürüyor. Bakan Yanık, hesaplara toplam 3 Milyar 499 TL tutarında desteğin yatırıldığını açıkladı. İşte detaylar…


Küresel piyasalarda yaşanan ekonomik krizin etkileri bugün ülkemizde de kendini hemen hemen her alanda hissettiriyor. Dolayısı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi aileleri tespit ettikten sonra destek olmaya çalışıyor. Bu bağlamda eğitim, gıda, giyim, enerji, doğalgaz ve elektrik faturası ödemelerine kadar birçok alanda destekler devam ediyor. Toplam 3 Milyar 499 TL tutarında hesaplara yatan desteğin detayları merak konusu oldu.

Ekran Resmi 2022-12-19 14.00.25


Aile Bakanı Derya Yanık Müjdeyi Verdi!


Dünyanın birçok ülkesinde ihtiyaç sahibi insanlar bulunuyor. Sosyal devletin gerekliliklerinden biri olan bu insanlara sahip çıkmak diyebiliriz. Bu bağlamda ülkeler bu yönde politika üretip destek programları hazırlıyor. Küresel piyasalarda yaşanan yüksek enflasyon ile mücadele devam ediyor. Küreselleşmenin hızla arttığı dönemde ülke ekonomileri gerek bölgesel gerekse de ulusal olarak karşılıklı bağımlılık teorisi içine girdiler. Dolayısı ile yaşanan yüksek enflasyon rakamları ve ekonomik krizin etkileri ülkemizde de kendini hissettiriyor. 


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi aileleri belirledikten sonra destekler vermeye devam ediyor. Bu bağlamda aile destek programları kapsamında dar gelirli ihtiyaç sahibi ailelere ödemeler yapılıyor. Bu programdan yararlanmak isteyen kişiler başvuru şartlarını ve tarihlerini araştırıp yakından takip etmelidir. E- devlet üzerinden başvurular yapılabilir. 


Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı gıda, giyim, kira, eğitim, kömür, doğalgaz ve elektrik faturaları gibi birçok destek vermeye devam ediyor. Bu bağlamda bakanlık dar gelirli ailelere çocuklarının masraflarını karşılamak için aralık ayında toplam 366 milyon 630 bin TL Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) yaptıklarını açıkladı. 

Ekran Resmi 2022-12-19 14.00.04


Toplam 3 Milyar 499 Milyon TL Hesaplara Yattı!


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi dar gelirli ailelere destekler vermeye devam ediyor. Bakan Derya Yanık SED ödemeleri kapsamında aile bütünlüğünün korunması ve çocukların ailelerinin yanında geleceğe hazırlanmasına önem verdiklerini de belirtti. Bu destek ile ekonomik sebeplerden dolayı çocukların ailelerinden koparılmaması açamlanmaktadır. Bundan dolayı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından SED hizmet modeli uygulanmakta olduğu da vurgulandı. 


SED ile ailelerin, çocuklarının temel ihtiyaçlarını ve eğitim giderlerini karşılamasını amaçladıklarını belirten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “ihtiyaç sahibi ailelerimize çocukları için aralık ayında toplam 366 milyon 630 bin TL tutarında Sosyal ve Ekonomik (SED) ödemesi yaptık. 2022 yılında ailelerimize yaptığımız SED ödemesi toplam miktarı 3 milyar 499 milyon TL oldu” ifadelerini kullanarak açıklama yaptı. 


Bakan Yanık sözlerine devam ederken SED uygulaması dahilinde 2003 senedinden bu yana ihtiyaç sahibi ailelere çocukları için toplan 12 milyar 814 milyon 926 bin TL ödeme yapıldığını ifade etti. Ayrıca Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, SED hizmetinden157 bin sularında çocuğun faydalandığını ifade etti. Dolayısı ile belirlenen şartları yerine getiren ve başvuru tarihini kaçırmayan kişilerin aile destek programlarından ve SED uygulamasından gerekli desteği alıp yararlandıklarını ifade edebiliriz. Bu bağlamda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ nın sağladığı destekler de günden güne artarak devam ediyor. 

Akaryakıtta DEV zam tehlikesi! Arkası kesilmeyen zam curcunası başladı! Akaryakıtta DEV zam tehlikesi! Arkası kesilmeyen zam curcunası başladı!


Yapılan açıklamalara baktığımız zaman SED uygulaması ile birçok ihtiyaç sahibi ailenin çocuklarının bu destekten yararlandığını belirtebiliriz. Bu şekilde aile bütünlüğünün sağlanmaya çalışıldığı da ifade edilebilir.