Ülkemizde ekonomik açıdan zorluk yaşayan ve geçimini sağlama noktasında zor durumda bulunan vatandaşlara Devlet destekleri sürüyor. Belirli şartlar dahilinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinesinde dağıtılan yardımlardan yararlanabilirs

Ülkemizde ekonomik açıdan zorluk yaşayan ve geçimini sağlama noktasında zor durumda bulunan vatandaşlara Devlet destekleri sürüyor. Belirli şartlar dahilinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinesinde dağıtılan yardımlardan yararlanabilirsiniz. Pek çok vatandaş da çeşitli kalemlerde verilen sosyal yardım ödemelerinden de habersiz! Peki Devletten 650 TL ila 1500 TL arasında yardım müjdesinden kimler nasıl yararlanabilir? 2021 yılında Devletten 650 TL ila 1500 TL arasında yardım alabilmek için hangi şartlar gerekiyor? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan vatandaşa aylık destek – nakit para müjdesi. Tüm detayları haberimizin devamında sizler için hazırladık...

Devletten 650 TL ila 1500 TL arasında yardım ödemesi alabilirsiniz! Pek çok vatandaş, son dönemde artarak ödenen sosyal yardımlar için araştırmalarını sürdürüyor. Başta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olmak üzere pek çok Devlet kurumu, ihtiyaç sahibi olan ve maddi açıdan güçlük yaşayan vatandaşlara destek ödemesi yapıyor. Tabi ki bu sosyal yardım ödemelerinden belirli şartlara sahip olan vatandaşlar yararlanabiliyorlar. Hane içi geliri aylık 700 TL’nin altında olan vatandaşlara sosyal yardım ödeme müjdesi! Sosyal güvencesi bulunmayan vatandaşlar bu yardımdan yararlanabilecek. Devletten 650 TL ila 1500 TL aylık yardım ödemesinin tüm detayları haberimizin devamında sizlerle...

TERÖR MAĞDURLARINA DESTEK ÖDEMESİ

Devlet, terör olaylarından etkilenen ve evini bırakıp başka bir bölgeye göç etmek zorunda kalan vatandaşlara geçmişte olduğu gibi şimdi de destek sağlıyor. Ülkemizde teröre karşı tam kararlılıkla mücadeleler sürerken artık tüm illerimizde ve bölgelerimizde Devletin varlığı vatandaşa güven ve huzur veriyor. Her ne kadar terör mağdurlarına göç etmelerinden dolayı yardım müjdesi verilse de bu yardım türü artık çok çok eskilerde kaldı. Terör olayları nedeniyle hiçbir vatandaş göçe zorlanmıyor, çünkü Devlet terörle yerinde mücadele edip vatandaşını tam anlamıyla koruyor. Ancak geçmiş dönemde bu sebeple yerinden, yurdundan olan vatandaşlara aylık 1200 TL ödeme yapılıyor.


  1. FAZ 1000 TL YARDIM ÖDEMESİ


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde 3 faz olarak planlanan Koronavirüs pandemi destek ödemeleri tüm hızıyla sürüyor. Vatandaşlar 4. Faz olarak araştırmalara başlasalar da, Devlet tarafından 3. Faz pandemi yardımlarına devam ediliyor. Bu çerçevede siz de henüz başvuru yapmamış ve almamışsanız E-Devlet platformundan başvuruda bulunarak 1000 TL pandemi yardımına hızla kavuşabilirsiniz.

SOSYAL GÜVENCESİ OLMAYANLARA YARDIM MÜJDESİ

Herhangi bir sosyal güvencesi olmayıp, bakıma muhtaç durumdaki yaşlı vatandaşlara, Devlet tarafından yaşlılık aylığı bağlanıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde bağlanan yaşlılık aylığı için belirli şartlar da aranıyor. Bu şartlar; 65 yaş ve üzeri olmak, herhangi bir sosyal güvencesi bulunmamak, emekli olmamak ve hane içinde aylık 701 TL’nin altında gelire sahip olmaktır. Bu şartları taşıyan vatandaşlara her ay 672 TL ödeme yapılmakta ve aylık bağlanmaktadır.

ENGELLİ VATANDAŞLARA AYLIK ÖDEME

Sosyal Devlet anlayışı çerçevesinde engelli vatandaşlar da unutulmayarak özel sosyal yardım ödemeleri gerçekleştiriliyor. Bu çerçevede, aile içinde yine aylık 701 TL’nin altında gelire sahip olma şartıyla birlikte %40 ve üzeri engellilik durumu bulunanlara ayda 550 TL ödeme yapılıyor. Engellilik oranı %70 ve üzeri olanlara ise aylık 800 TL maaş bağlanıyor.

Devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal yardımlar bunlarla da sınırlı değil. Barınma yardımından, Şehit ve Gazi yakınlarına yapılan yardımlara, Giyecek-Yakacak yardımlarından Nakit para yardımlarına birçok kalemde sosyal yardımlar hızla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.