Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2019/6 KPSS tercih kılavuzunu yayınladı. Bu kapsamda Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2 bin 313 personel alımı yapacağını açıkladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2019/6 KPSS tercih kılavuzunu yayınladı. Bu kapsamda Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2 bin 313 personel alımı yapacağını açıkladı. Bakanlığın lise ve önlisans düzeyinde hangi kadrolarda alım yapacağını ve kaç alım gerçekleştireceği bilgileri haberimizde detaylı olarak verilmiştir.HANGİ KADRO İÇİN NE KADAR ATAMA YAPILACAK?

Sağlık Mezunları Dikkat: Bakanlık Çeşitli Kadrolar İçin 35 Bin Personel Alacak! Sağlık Mezunları Dikkat: Bakanlık Çeşitli Kadrolar İçin 35 Bin Personel Alacak!


Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2019/6 KPSS tercih kılavuzunda lise düzeyi adayların diğer sağlık personeli unvanı için 82, önlisans düzeyi adayların ise 326 kişilik destek personeli, büro personeli ve diğer sağlık personeli için atama yapılacağı bilgisi verildi.Lisans düzeyi adaylar ise öğretmen, çocuk gelişimcisi, büro personeli,sosyal çalışmacı, diyetisyen, hemşire, fizyoterapist, diğer sağlık personeli gibi kadrolar için tercih yapabilecekleri açıklandı.TERCİH TARİHLERİ NEDİR?Tercih yapacak adaylar 21 Kasım 2019 ile 27 Kasım 2019 tarihleri içerisinde tercih işlemlerini saat 23:59'a kadar gerçekleştirebilecekleri bildirildi. ÖSYM tarafından verilen açıklama ise 657 sayılı DMK 4-b maddesi gereğince adayların istihdam edileceği bilgisi aktarıldı.Adaylar tercih kılavuzuna ulaşmak için https://www.osym.gov.tr/ adresi ÖSYM adresine giderek bilgi edinebilir ve tercihte bulunabilirler.