Devlet bankalarının açıkladığı faizsiz kredi paketlerine bir alternatif daha geldi.

Bu sefer Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından ödünç para yardımı başvurusu başladı. İkraz yardımı başvurusunun nereden ve nasıl yapılacağı, kredi vadesi ve başvuru şartları neler olduğu merak edilmekte. Sizde eğer Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen ödünç para kampanyasından faydalanmak isteyenler için detaylar haberimizde.

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca açıklanan destek paketleri milyonlarca kişinin  kötü gün desteği olma hedefi ile yola çıktı. Dar gelirli ailelere yönelik yeni sosyal yardım paketleri art arda açıklanmaya devam ederken bir destekte nakit paraya ihtiyacı olan kişilere geldi.

Nakit paraya ihtiyacı olan kişilere yönelik olarak başlatılan kampanya ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 24 ay taksit ile vatandaşlara borç para sunulacağı duyuruldu. Düzenlenen kampanyadan faydalanan vatandaşlara 24 ay vadeli ödenmek üzere 5 bin Türk lirası veya 10 bin Türk lirası olmak üzere iki farklı paket sunulacak ve nakit para desteği sıfır faizli olarak yani borç para olarak verilecek. Ödünç para yardımı başvuru nasıl yapılır? Ödünç para yardımı başvuru koşulları nelerdir? Merak edilen soruların yanıtı siz değerli okurlarımız için haberimizde.

Ödünç Para Yardımı Nedir, Kimlere Verilir, Başvuru Şartları Neler?

İkraz yardımı olarak bilinen ödünç para yardımı ihtiyaç sahibi hanelere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından sağlanmakta olup belirli koşulları bulunmaktadır. Ödünç para yardımından faydalanmak isteyen kişilerin üye oldukları sandık üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor. Ödemeler için herhangi bir faiz veya masraf tahsil edilmediği için verilen para borç para olarak anılır.

Sandık üzerinden borç para alan kişiler ödemelerini taksit ile masrafsız ve faiz ödemeden maaşlarından kesilmek şartı ile öderler. Başvuru yapmak isteyen vatandaşların bağlı olduğu ilgili sandığa herhangi bir borcunun olmaması gerekir. Yine başvuru yapmak isteyen vatandaşların  kefil göstermesi gerekiyor. Başvuru yapmak isteyen kişilerin başvuruları onaylandığı takdirde ödemeleri yapılarak belirlenen tutarlar düzenli olarak taksitlere bölünerek maaşlarından faizsiz olarak kesilmektedir.

Cumhurbaşkanı açıkladı! Sabah Saat 8'den sonra IBAN numarasına Emeklilerin PARA yatacak! Cumhurbaşkanı açıkladı! Sabah Saat 8'den sonra IBAN numarasına Emeklilerin PARA yatacak!

En önemli ayrıntılardan biri de daha önce ödünç para yardımı alan vatandaşlar ne yazık ki yeni düzenlenecek olan ödünç para kampanyasında yeni başvuru hakkı verilmemektedir. Ödünç para yardımı başvuru nasıl yapılır? Sorunun yanıtı haberimizde.

Ödünç Para Yardımı Başvuru Nasıl ve Nereden Yapılır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sürdürülmekte olup bakanlıkta sandık üyesi olan aileler başvuru yapabilmektedir. Sandık üyeleri tarafından yapılan başvuruda ihtiyaç sahipleri için faizsiz borç para yardımı verilmekte olup ikraz başvurusu kabul edilen kişiler borçlarını sıkıntıya girmeden, taksit ile parça parça, kolaylıkla geri ödeme imkanı sağlanmaktadır.