Kamuda Anlamlı İstihdam! Geçtiğimiz Hafta Tam 602 Gazi ve Şehit Yakını Kamuda İstihdam Edildi! Toplamda 48.039 Şehit Yakını Gazi ve Gazi Yakını Kamuda İstihdam Edilmiş Oldu!  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıklama yaptı!

Son yapılan istihdam ile birlikte kamuda tam 602 şehit yakını gazi ve gazi yakını ataması yapıldı dedi. Derya Yanık kamuda istihdam edilmiş olan tam 48039 şehit yakını gazi ve gazi yakını bulunduğunu da açıkladı  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bağlı olduğu Bakanlığın bu konuda vermiş olduğu hizmetten detaylı olarak bahsetti.

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

Derya Yanık şu ana kadar istihdam edilmiş olan Gazi yakını Gazi şehit yakınları ile ilgili önümüze Somut bir tablo koydu. Bu tabloda 2002 ile 2022 yılı içerisinde istihdam edilmiş olan şehit yakını gazi ve gazi yakınlarının sayısı mevcut. 2002'den 2022'ye gelene kadar istihdam sayısında çok büyük bir artış gözlenmektedir.

Bakan Yanık'tan 2002'den 2022'ye Kadar Gerçekleştirilmiş Olan İstihdam Verileri!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıklıyor en son yapılmış olan istihdam ile birlikte tam 602 atama yapılmış, şehit yakını gazi ve gazi yakınlarının kamuda istihdamı sağlanmıştır. Bundan 10 yıl öncesine gidildiğinde 2002 yılında sadece 6315 vatandaş şehit yakını gazi ve gazi yakını kamuda istihdam edilmişti. Ancak son yapılan atama ile birlikte toplamda 48.039 şehit yakını gazi ve gazi yakını kamuda istihdam edilmiş oldu.

Son yapılan 602 atamanın kamuya yerleştirilmesi töreni cumhurbaşkanlığının sergi salonunda yapıldı. Çok güzel bir tabir kullanarak her makamın bir hizmet noktası olduğunu belirten Bakan Yanık 10 yılda çok güzel bir istihdam oranına ulaştıklarından bahsederek bu kapsamda sürekli olarak istihdamların genişleyerek devam edeceğini belirtti.