Vakfın ödediği eğitim yardım ödemesi 4500 TL'ye çıktı. Öğrencilere düzenli olarak destek verilecek. Aileler öğrenci yardımı için çocuklarıyla başvuru yapabilir. İşte eğitim parası alabilmek için aranan şartlar ve detaylar...

İlkokul ortaokul ve lise öğrencileri için düzenli olarak destek paraları hesaba yatırılıyor. Aileler, çocuklarının eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına başvuruda bulunabilecek. Peki eğitim bursu için aranan şartlar nelerdir?
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, geleceğin liderlerini yetiştirme amacı güden bir destek programını hayata geçiriyor. Bu program kapsamında Vakıf, 450 milyon TL değerinde bir kaynağı kullanıma sunmuştur. Bu destekle ailelere maddi anlamda kolaylık sağlanırken, eğitim alanında da önemli adımlar atılmaktadır.

Aylık 1500 TL Destek Sağlanacak

Bu destek programı, başvurularını tamamlayan ve belirlenen şartlara uyan velilere açık olacaktır. Programın temel amacı, ailelerin eğitimle ilgili maddi yüklerini hafifletmektir. Buna uygun olarak, eğitim desteği adı altında 1500 TL’lik ödemeler yapılacaktır. 3 ayda ise bu ödeme tutarı 4500 TL'yi buluyor. Dolayısıyla yardım almak istiyorsanız çocuğunuzla beraber başvauruda bulunmanız en doğrusu olacaktır.

Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak! Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak!

Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

Yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri bu destekten yararlanabileceklerdir. Eğitim desteği olarak sağlanan bu 1500 TL’lik yardımın, 26 Eylül tarihine kadar başvuruların tamamlanması gerekmektedir. Başvuru tarihinden önce işlem sağlamadıysanız yeni eğitim destekleri için haber sitemizi takip edebilirsiniz.