Ailelere her ay 600 tl ödeme yapılacak. Az önce açıklanan açıklamaya göre Ailelere 600 TL ödeme nasıl ve nereden alınacak. İşte emekli olanlara güzel haberin geldiği o haber.

Aile Destekleme Programı ile Haziran 2022 ile Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında en fazla 12 ay süreyle ihtiyaç sahibi ailelere evdeki kişi başına düşen gelire göre 4 ayrı gelir kategorisi için çeşitli yardım miktarları sağlanacağı belirtildi. Aileler, gelir düzeyine göre 12 ay boyunca 600 liraya kadar aylık ödeme alacak. Aile Destek Programı başvuruları, yapılan açıklamaya göre e-Devlet Kapısı üzerinden veya 3294 sayılı Kanuna göre kurulan ve ikamet adresinin bağlı olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na yapılabilmektedir…
 
Aile Destek Programı Tam Olarak Nedir ve Nasıl Başvurabilirim?


 
Aile Destek Programı'na başvurular, e-Devlet Kapısı üzerinden veya adresin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanuna göre oluşturulan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na ulaşılarak hızlı bir şekilde yapılabilir.
 
Gerekli Şartlar Nelerdir?

40 bin TL ödeme! QNB Finansbank'tan tarihi bir kampanya başladı! Hemen başvuru yapanlar Nakit Ödeme alıyor 40 bin TL ödeme! QNB Finansbank'tan tarihi bir kampanya başladı! Hemen başvuru yapanlar Nakit Ödeme alıyor


 
Bu destek ödemesinin alıcılarının birtakım şartlara tabi olduğu belirtildi. Vatandaşların aşağıdaki şartları sağlamaması gerekmektedir. Bunlar:
 
-Türkiye vatandaşı olmamak
-Mavi Kart sahibi olmak
-Yerleşim adresinin yurtdışında olması
-18 yaşından küçük olmak,
-Ailesinde memur, noter veya muhtar olan veya yurt dışında çalışan, yurt dışından borç para alan veya özel sandıklar kapsamında olan kişi veya kişilerin ailesinde bulunması
 
Not: Yukarıda belirtilen durumlardaki kişilerin başvuruları asla onaylanmayacaktır.
 
Ayrıca cezaevlerinde, tutukevlerinde, öğrenci yurtlarında, yetimhane gibi bakım tesislerinde ikamet eden veya zorunlu askerlik hizmetini tamamlayan astsubay veya astsubay rütbesindeki askerler başvuruları bu kapsamda değerlendirilemeyeceğinden programa alınamazlar. 3294 sayılı Kanun kapsamına girdiği tespit edilenler, bu belirlemeyi takip eden ödeme döneminden itibaren söz konusu destek programından yararlanabileceklerdir. Aile Destek Programı kapsamında geçerli olan başvurular, hanehalkının sosyoekonomik profilinin ve gelir düzeyinin belirlenmesi için ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na iletilecektir.
 
Ödemeler Tam Olarak Ne Kadar Olacak?
 
Uygun hanelere verilecek yardım miktarının, hanenin her bir üyesinin aylık geliri de dahil olmak üzere çeşitli gelirlere dayandığı iddia edildi. Destek tutarları "450 TL ve altı 600/ 450 TL üzeri - 911,15 TL ve altı 550/ 911,15 TL üzeri - 1372,30 TL ve altı 500/ 1372,30 TL üzeri - 1833,45 TL’den az 450" şeklinde belirlendi.
 
2023 Yılında Sona Eriyor
 
En fazla 12 ay süreyle 450 ile 600 TL arasında Aile Destek Programı ödemesi yapılacaktır. 12 aylık destek programı Mayıs 2023'te son ödemenin yapılmasıyla tamamen sona erecektir. Bu ödeme tahmini olarak bir sonraki yılın Haziran ayında yapılacaktır. Söz konusu destek ile ilgili bilgilere ve başvuru adresine hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde "https://www.aile.gov.tr/sygm/sayfalar/aile-destek-programi/" adresinden ulaşabilirsiniz.
 
Sosyoekonomik Durum Değiştiği Takdirde Destek Programı Sonlandırılır


 
 Program kapsamındaki dört gelir grubunun her biri için, hanenin kişi başına düşen gelirine göre değişen yardım miktarları bulunmaktadır. Tüm destek ödemeleri en fazla 12 ay sürecektir. Sistem veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından değerlendirilen hak sahiplerinin sosyoekonomik durumlarının değişmesi durumunda, uygun hak sahibi için Aile Destek Programı sonlandırılır. Ayrıca, Aile Destek Programı başvurusu reddedilenlere, sosyoekonomik durumlarının değişmesi durumunda daha önce belirtilen destek programı parametreleri dahilinde yeniden başvurma şansı verilmektedir. Fakat yeniden başvurma sürecinde de aynı kriterler geçerlidir. Yani, suçlular veya cezaevinde veya gözaltı merkezinde tutulanlar, yurtlarda kalan öğrenciler, çocukların bakımı için bir tesiste ikamet edenler ve zorunlu askerlik hizmetini er veya subay olarak yapan askerler yine yararlanamayacaktır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi web sitesinde, daha fazla bilgi edinmek isteyen vatandaşlar için program hakkında ayrıntılı bilgi verilmektedir.