65 yaş aylığı ödemesi hangi şartlarda alınıyor merak edildi. Yaşlılık maaşı başvurusu nasıl yapılır? Eğer ailenizde 65 yaşın üzerinde bir birey var ise bu ödemeden faydalanabilecek. İşte sosyal destek ödemesi zamlı hali ve detaylar...

Devletin sağladığı sosyal destekler, 2023 yılında zamlı olarak ödenmeye devam ediliyor. Öyle ki son zamanlarda sosyal yardım ödemelerinin artması gözden kaçmadı. Vatandaşlar güncel detayları merak ederken, 65 yaş üstü olanlar için nasıl bir nakdi yardım bizleri bekliyor paylaşalım. Düzenli olarak ödenen yardım parası, 2023 yılında zamlandı ve daha da yüksek bir miktara çıktı. 

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

65 Yaş Aylığı Kaç TL Oldu?

65 yaş aylığının zamlanarak 4336 TL olduğu ortaya çıktı. Devletin çeşitli şartları karşılayan vatandaşlara ödediği bu yardıma ilişkin hangi şartlarda destek sağladığı da belirtildi. Sizler de yaşlı aylığı almak istiyorsanız bu şartları karşılamanız önem taşıyor.

Yaşlı Aylığı Başvuru Şartları

  • Destek ödeme türünün adından da anlaşılacağı üzere 65 yaş ve üzerinde olmak.
  • SGK'lı olmamak veya SGK'dan düzenli ödeme almamak.
  • SGK primi ödememek
  • Gelirinin düşük olduğu resmi kurumlar tarafından tespit edilmesi
  • Bakıma muhtaç olduğu yönünde sağlık raporunun alınması

Bu gibi nedenler 65 yaş aylığı alabilmek adına büyük önem taşımaktadır. Dolayısıyla yukarıdaki şartları karşılıyorsanız sizler de yaşlılık maaşı alabilirsiniz. Üstelik detaylara erişebilmek adına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile iletişime geçmek mümkündür.