AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP'nin eski başkan adayı Muharrem İnce'nin siyasi etkisine dair açıklamalarda bulundu

Dağ, İnce'nin kendi oyunun yüzde 10 civarında olduğunu belirtirken, seçimlere kadar bu oranın değişebileceği konusunda emin olmadığını söyledi.Muharrem İnce'nin son zamanlarda AK Parti'ye yönelik eleştirileri arttı.Dağ İnce'nin etkisine değinerek, "Muharrem İnce, kendi partisinin adayını destekleyecek diye bir şey yok. O kendisi aday olacak gibi hareket ediyor" ifadelerini kullandı.

İnce'nin yüzde 10 civarındaki oy oranıyla ilgili iddiası ise tartışmalara yol açtı. CHP içinde İnce'nin etkisinin halen yüksek olduğu düşünülürken, seçimlere kadar İnce'nin siyasi hareketleri ve açıklamaları takip edilecek gibi görünüyor.Öte yandan, Dağ'ın açıklamalarıyla birlikte AK Parti'nin de CHP'nin İnce faktörüne yönelik hazırlıklarını artıracağı ve seçim stratejisini bu doğrultuda şekillendireceği konuşuluyor.

Utangaçlığı Yok Etmek İçin 4 Taktik! Utangaçlığı Yok Etmek İçin 4 Taktik!

‘Erdoğan ilk turda seçimleri kazanacak!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ, TV100 kanalında Candaş Tolga Işık'ın sunduğu "Az Önce Konuştum" programına konuk oldu. Programda yaptığı açıklamalarda, AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın seçimlere önde gittiğini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk turda seçimi kazanacaklarına inandığını belirtti. Dağ, Muharrem İnce faktörünün de seçimlerde önemli bir rol oynayacağını söyledi.

İnce'nin yaklaşık yüzde 10 civarında bir oyu olduğunu ifade eden Dağ, seçime kadar bu oranın değişebileceğini ve İnce'nin performansının da etkili olacağını vurguladı. İnce'nin yükselişinin sebebini ise, Kasım, Aralık ve ocak aylarında adaylık konusunda sessiz kaldığını, ancak şubat ayından itibaren yükselişe geçtiğini belirtti. Ayrıca, Dağ programda Cumhur İttifakı'nın neden ortak liste yapmadığına da açıklık getirdi.

Bir önceki seçimde MHP ile ayrı bir listede yer aldıklarını, ancak Büyük Birlik Partisi ve Yeniden Refah Partisi'nin ayrı bir listeyle seçime girmek istemesi üzerine aynı ittifakta iki farklı siyasi partinin ayrı bir listeyle girdiğini belirtti. Bu nedenle, MHP ve AK Parti'nin ayrı bir listeyle seçime girmeyi tercih ettiklerini söyledi. Programda ayrıca, AK Parti'den milletvekili adayı olmayan bazı bakanların olduğu da gündeme geldi. Dağ, konuyla ilgili olarak "Listede yer almayan bakanlar var" açıklamasını yaptı.